Parkowanie i nie tylko na mapie

Skarżymy się na nadmierną prędkość, złe parkowanie, niszczenie trawników i żebranie. Jest 15 zgłoszeń

utworzono: 2017-03-19 10:19:22
ostatnia modyfikacja: 2017-03-19 11:30:35
autor:
15 nowych pabianickich zgłoszeń na mapie zagrożeń. Skarżymy się na nadmierną prędkość, złe parkowanie, niszczenie trawników i żebranie.
 
Od kiedy działa Ogólnopolska Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, strażnicy miejscy są kierowani przez policję w miejsca zagrożone. We wskazanych miejscach jest też więcej patroli policji.
 
Codziennie w komendzie policji sprawdzają wpisy mieszkańców na mapie zagrożeń.
 
- Na podstawie tej mapy patrole są wysyłane w miejsca zagrożone. Wiemy czego szukać i na co zwracać pilną uwagę – tłumaczy policjant z komendy.
 
Mieszkańcy wpisali, że auta za szybko jeżdżą ulicą Waltera-Jankego (przy Biedronce) i na Rzgowskiej. Problemy z parkowaniem zgłaszają mieszkańcy ulic Podleśnej, Dolnej i uliczek między blokami. Żebractwo jest przed supermarketem Kaufland, niszczenie zieleni na Łaskiej przy Ostatniej, a picie alkoholu pod chmurką na Lutomierskiej przy Zamkowej.
 
W Bychlewie zgłaszają miejsca, gdzie mieszkańcy piją na ulicach, a w Czyżeminku źle oznakowane skrzyżowania.
 
- Nie chcesz dzwonić na komendę z problemem, zaznacz go na mapie zagrożeń - radzi policjant. - Wyślemy tam patrole.
 
Tutaj wejdziesz na mapę zagrożeń: mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.htmlKomentarze do artykułu: Parkowanie i nie tylko na mapie

Nasi internauci napisali 4 komentarzy

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

bobekos1
komentarz dodano: 2017-03-19 21:57:53
z IP: 185.60.228.*
Widać że po dodaniu na główną artykułu o KMB od razu wyrosły nowe punkty jak grzyby po deszczu... :)
zniesmaczonypab
komentarz dodano: 2017-03-19 15:11:27
z IP: 84.10.65.*
więcej monitoringu, punktów na mapie ,znaczków-sraczkow, więcej inwigilacji.. będzie dobrze, będzie tak dobrze ,że dobrze nam tak
bobekos1
komentarz dodano: 2017-03-19 14:45:10
z IP: 185.60.228.*
Potwierdzam to co napisał "pabi". Punkty punktami a życie życiem :) Brak możliwości dodania krótkiej notki, informacji dla policji odnośnie zaznaczonego punktu dla załatwienia sprawy, później wygląda to wiadomo... Co z tego jak policja potwierdza punkty jak później zarządca drogi nic nie robi w tym kierunku... :)
pabi
komentarz dodano: 2017-03-19 14:33:22
z IP: 95.41.103.*
Ten system jest strasznie niedopracowany. Co z tego, że zaznacza się niszczenie trawników czy parkowanie po głupiemu (najeżdżanie na krawężnik, trawnik, rozjeżdżanie pobocza albo parkowanie samochodów ciężarowych na chodniku) jak przejedzie patrol i "nie stwierdzi" problemu (tylko dlatego że w blokowisku mieszka albo koleś z policji albo ze straży miejskiej). Żal patrzeć na pobocza przy świeżo-wyremontowanej Wileńskiej albo przy Jana Pawła w okolicy Konopnickiej. Ja rozumiem brak parkingów, ale wcale to nie powód żeby niszczyć wszystko jak popadnie.
Inny przykład. Przed SP13 wstawili znak ograniczający postój do 15min. Miało to ułatwić głównie dostarczenie dzieci do szkoły i ich odbiór (bez utrudniania ruchu autobusom). I co z tego jak wielkie Panie nauczycielki parkują od rana do 14. Gdzie są patrole wspaniałej policji? Trzeba wszystko im paluszkiem pokazać?

Nasze najnowsze video

Zawody crosstreningowe
adfacebook


reklama