Pendolino w Pabianicach!

Od 10 lipca przez nasze miasto przejeżdżać będzie superszybki pociąg

utworzono: 2017-06-12 13:32:29
ostatnia modyfikacja: 2017-06-12 13:57:35
autor:

PKP wprowadziło zmiany w rozkładach jazdy. Z tej okazji od 10 lipca przez nasze miasto przejedzie nowoczesny pociąg Pendolino. Jednak tylko na czas objazdu. To tymczasowa zmiana na trasie Wrocław Główny - Warszawa Wschodnia. Niestety, aby przejechać się Pendolino, trzeba udać się na stację Łódź Widzew. Kolejny najbliższy przystanek to Warszawa. W naszym mieście szybki pociąg się nie zatrzyma. 

Jakie zmiany czekają nas w rozkładach jazdy?

Pabianiczanie będą mogli korzystać z czterech dodatkowych pociągów pośpiesznych PKP Intercity: IC „Włókniarz” w relacji Łódź Fabryczna – Pabianice – Szczecin Główny; IC „Wawel” w relacji Kraków Główny – Pabianice – Szczecin Główny; IC „Barbakan” relacji Kraków Płaszów – Pabianice – Szczecin Główny i IC „Portowiec” w relacji Katowice – Pabianice – Szczecin Główny - Świnoujście. Kursy te obsługiwane będą nowoczesnymi składami Flirt3, wprowadzonymi do eksploatacji półtora roku temu.

Pociągi w kierunku Szczecina odjadą z Pabianic o godz. 6.13, 10.24, 13.40 (w okresie wakacyjnym kurs wydłużony do Świnoujścia przez Międzyzdroje) oraz o 17.57 (od 10 lipca do 10 sierpnia o 18.10). Podróż z Pabianic do Szczecina będzie trwać od 5 godzin 12 minut do 5 godzin 40 minut.

Z Pabianic nadal będzie można też dotrzeć bezpośrednio w kierunku Trójmiasta nocnymi pociągami złożonymi ze składów wagonowych (także z wagonami z miejscami do leżenia i/lub sypialnymi): TLK „Wydmy” w relacji Katowice – Pabianice – Gdynia Główna – Łeba (z wagonami bezpośrednimi na Hel) oraz TLK „Pogoria” w relacji Bielsko-Biała Główna – Pabianice – Gdynia Główna (w okresie Bożego Ciała i wakacyjnym z wagonami bezpośrednimi z Zakopanego).

Podróż z Pabianic do Gdyni Głównej będzie trwać od 5 godzin 13 minut do 5 godzin 48 minut. PKP Intercity wydłuży trasę pociągu IC „Konopnicka” z Wrocławia do Węglińca przez Legnicę. Od 9 lipca do 10 sierpnia trasa wieczornego pociągu IC „Dąbrowska” będzie natomiast wydłużona z Ostrowa Wielkopolskiego do Wrocławia Głównego.

Na wszystkich kursach na trasie Warszawa – Pabianice – Wrocław kursują nowoczesne składy Pesa Dart: IC „Asnyk” w relacji Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny – Jelenia Góra; IC „Dąbrowska” w relacji Warszawa Wschodnia – Pabianice – Ostrów Wielkopolski (od 9 lipca do 10 sierpnia do Wrocławia Głównego); IC „Orzeszkowa” w relacji Białystok – Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny – Jelenia Góra; IC „Konopnicka” w relacji Białystok – Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny – Węgliniec; IC „Słowacki” w relacji Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny.
Komentarze do artykułu: Pendolino w Pabianicach!

Nasi internauci napisali 21 komentarzy

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

Ego
komentarz dodano: 2017-06-20 04:37:08
z IP: 31.183.217.*
@T-45
I wzajemnie !
Tomek45
komentarz dodano: 2017-06-19 22:33:54
z IP: 83.29.99.*
@Ego,
Jak zwykle to ty się przeceniasz. Najlepiej daj sobie spokój z tymi naburmuszonymi tekstami.
Ego
komentarz dodano: 2017-06-19 21:55:23
z IP: 31.183.217.*
@T-45
Odpowiedzi ? Nie przeceniaj się, to Twój wpisowy szajs !
... " nieprzemyślane wrzutki dla mało rozgarniętych "...
Brawo. Napisałeś o sobie !
Tomek45
komentarz dodano: 2017-06-19 21:50:59
z IP: 83.29.99.*
@Ego,
Mój "pisowski" hejt, to tylko ODPOWIEDZI na twoje (delikatnie mówiąc) nieprzemyślane wrzutki dla mało rozgarniętych. Tyle, i tylko tyle.
Ego
komentarz dodano: 2017-06-18 22:29:23
z IP: 31.183.217.*
@T-45
Nie Ty będziesz mi tematy wpisów wyznaczał. Następny cenzor ? Jakiego hejtu, Ty pisowski hejciarzu ! Nie poruszałem kosztów, tylko decyzje polityczne. Z wrzucaniem wpisowych śmieci, Ty jesteś maestro.
Tomek45
komentarz dodano: 2017-06-18 22:24:24
z IP: 83.29.103.*
@Ego,
Ze zrozumieniem WŁASNEGO tekstu to ty masz kłopoty. Gdybyś nie ruszał sprawy Włoszczowej i Brzeszcz pod artykułem o Pendolino w Pabianicach, to bym słowem się nie odezwał. Skoro zachciało ci się hejtu, to doczekałeś się mojej na to odpowiedzi. Porównaj sobie koszty tej Włoszczowej, Brzeszcz i Ł. Fabrycznej, a wtedy zrozumiesz, ze sam sobie w kolano strzeliłeś. Łódź Fabryczna mi nie wisi, bo to blisko i to NASZE pieniądze z podatków. Tak więc to ty się ogarnij i pomyśl chwilę przed każdą następną "wrzutką".
Ego
komentarz dodano: 2017-06-18 11:59:06
z IP: 31.183.217.*
@T-45
Życzę zdrowia i pomyślności.
To nie była Twoja odpowiedź na mój pierwszy wpis, tylko Twój pierwszy to hipokryzja z ironią pod moim adresem. Odpowiedziałem w miarę sympatycznie i bez osobistych wycieczek. Nie obraziłem się, chociaż miałem powody a stek bzdur faktycznie wisi na Tobie.
Zrozumienie się kłania...
Napisałem o Włoszczowej i Brzeszczach podając liczbę mieszkańców. Wiadomo ile w Pabianicach. I tam extra-pociągi nigdy się nie zatrzymywały, bo PKP nie widziały takiej potrzeby. I nagle yob ! Z woli Państwa PiS własnie uruchomiło się bzdety. Liczbę pasażerów też podałem. Jeszcze coś ? Płeć, rozmiar obuwia, wyznanie ...
Było mi tylko żal, że Pendolino tylko przejazdem w tak dużym mieście ( Pabianice ) w porównaniu do tamtych wioch ( nie umniejszając ogólnie ich znaczenia ), ale Ty zrobiłeś z tego nabiał. Odpisałem, że mnie wisi Łódź i Fabryczna.
Ale Ty, niczym narąbana kataryna...
Pisk, pisk... albo Rzepliński.... pisk, pis ... teraz Hania ... pis, pis... cały czas szajki złodziei... pis, pis oszuści i bandyci... Ale to akurat by się zgadzało...
O w mordę ! Powyrywało mi znów " k " ...
No, nich będzie... pisk.. pis w pysk... w pysk...
Ogarnij się i przestań kręcić ten swój durny kołowrotek !
Tomek45
komentarz dodano: 2017-06-18 11:17:41
z IP: 83.29.103.*
@Ego,
W odróżnieniu od ciebie - jestem nad wyraz spokojny, bo zmiany w kraju idą (z grubsza rzecz biorąc) w dobrym kierunku. Dla mnie tylko trochę zbyt wolno.
Moje tutejsze wpisy były tylko ODPOWIEDZIĄ na twój hejt w sprawie Włoszczowej i Brzeszcz w sytuacji, gdy dużo grubszym przekrętem była bzdurna, arcydroga budowa gigantycznego dworca Ł. Fabryczna.
Za takie reakcje zawsze się obrażasz, bo ktoś śmiał ci wytknąć taką niekonsekwencję i nazywasz to "stekiem bzdur".
Dla ciebie wstępne pomysły J.K. to już fakty. Niczym to nie odbiega od znanych reakcji obecnej opozycji na wszystko to, co rządzący powiedzieli albo "chcieli powiedzieć", hehe.
Ego
komentarz dodano: 2017-06-17 22:50:05
z IP: 31.183.217.*
@T-45
Żałosną dziecinadą, to są Twoje usprawiedliwienia rozwydrzenia PiS. " Przywalenia " ? Nie nadymaj się tak mocno, może Ci zaszkodzić !
Jakie wyjeżdżasz ? Ty w ogóle coś kumasz, gdy czytasz ? Efektem, Twój stek bzdur.
Jak zbudują, to po herbacie. To już nie marzenia J.K.,, tylko fakty.
A Ty co ? Brałeś i nie pomogło ?
Tomek45
komentarz dodano: 2017-06-17 21:42:08
z IP: 83.29.105.*
@Ego,
Za czasów wszystkich poprzednich rządów zawsze sporo się latało, więc takie wyliczanki, jakie robisz, to żałosna dziecinada. Nie masz lepszej "amunicji" do przywalenia rządzącym? No to pożałować.
Wyjeżdżasz tu z drobnymi efektami ambicji ś.p. Gosiewskiego i jeszcze żyjącej Szydło, a pomijasz krociowe wydatki pani prezydent Łodzi na nietrafioną gigantomanię. A fe!
Znowu piszesz o jakimś futurystycznym pomniku (CPL) zamiast krytykować go, gdy już zbudują. Kaczyński pewnie sobie głośno marzy, a ty jak zwykle czujny - larum grasz. Dobre sobie.
Już ci kiedyś pisałem - weź coś na uspokojenie.
Ego
komentarz dodano: 2017-06-16 23:08:14
z IP: 31.183.221.*
@T-45
Nie pouczam. Stwierdziłem fakt. Tobie się coś Przykazanie porąbało z godzinami i własną postawą. Ale to Twój biznes... Nie pisałem o procesji więc bez ściemy, proszę. Pilnuję Twoich godzin pro forma, nie pouczaj. Załapałeś się...

@T-45
Skorzystałem z pieszczotliwości Twego imienia od innych Forumowiczów. Eguś ? Dziwnie, to brzmi, ale co tam...
Trzymaj się Tom realiów. Nie hejtowałem do cho..., tylko podałem dokładne dane, a Ty jak zwykle znów slogany. Ooo... znów zapomniałeś od Rzeplińskim. Teraz Hania na tapecie ?
Ty sobie policz ile nas ( Polaków ) będzie kosztował następny pomnik Pana Jarosława, czyli CPL. I znów jako naród dostaniemy po d..., bo UE bardzo niechętnie partycypuje w takich inwestycjach, więc zapłacą Polacy za kacze mrzonki. Już stawiają piedestał, bo powołali pełnomocnika do CPL.
Z rozdawnictwem absolutnie nie masz racji. PiS jest w tej materii ewenementem. Stołkowym zwłaszcza. O rozkradaniu państwa wymienimy komentarze po kadencji ( lub kadencjach ).
Wszystkie przeloty Donalda i Siemoniaka, to nic w porównaniu z samym Maciarem. To rekordzista w przelotach na 2,5 melona do dziś a do końca kadencji daleko ! No i jak zwykle zapomniałeś o przelotach sp. Lecha...
Broszka prywatnie do domu Casą, to wg Ciebie służbowo. A Antoś do Krakowa " na papieża Franciszka ", to też służbowo ? Tym bardziej, że dodatkowe koszty generuje dla nich LOT trzymając w pogotowiu samoloty do przelotu zgodnie z umową. No, ale wojskowy transport i koszta łatwiej ukryć.
Ja, to nie " was ". A ze zdroju, chyba Ty korzystasz, bo się na nie powołujesz. Mnie Lis wisi, są inne, bardziej obiektywne informacje. Jak to w Necie... Na szczęście jeszcze nie wszystko w rękach PiS !
Tomek45
komentarz dodano: 2017-06-16 21:35:05
z IP: 83.29.9.*
@Ego,
O przykazaniach Bożych wtedy pouczaj, gdy sprawdzisz godzinę mojego wpisu.
Aż tak długo procesje nie trwały :D
Tomek45
komentarz dodano: 2017-06-16 21:31:37
z IP: 83.29.9.*
@Eguś,
(skoro ty do mnie per "Tomuś").
1. Moja uwaga na temat Łodzi miała pokazać, jak nie znasz proporcji, mocium panie! Hejtujesz wydarzeniami w Włoszczowej i Brzeszczach, a w porównaniu z milionami wydanymi dla kaprysu pani Hani, to "mały pikuś". Jak zwykle więc przeginasz, zapewne tylko po to, aby czymkolwiek "dowalić" PiS'owi. Tyle, że jak zwykle - kulą w płot. Po dwóch latach rządzenia PiS w rozdawnictwie i okradaniu Państwa nadal do pięt nie dorasta "grupie" PO/PSL.
2. Pamiętasz jak Kaczor Donald latał sobie na mecze samolotem?
Nie pamięta wół, jak cielęciem był. Macierewicz czy Beata Szydło przynajmniej latają w sprawach służbowych.
Poza tym podejrzliwie trzeba patrzeć na te wszystkie cytowane przez was "niusy", bo najczęściej pochodzą ze "zdroju wyborczego" lub od Lis_week'a.
A te "źródła" niewiarygodne są już od dawna.
Ego
komentarz dodano: 2017-06-16 00:19:13
z IP: 31.183.221.*
Była kasa, były ( i są jeszcze ) Casy... Znając ( z wpisów )Twą mentalność, śmiem twierdzić, że dobrze, iż hiszpańskie a nie „ ruskie „.
A ten jeden, to niby rozbił się tak sam z siebie ? ( pewnie ze starości ? )
No i popatrz Tomuś ... „ dawno kupiono ...” a to wcale nie przeszkadza ani Broszce, ani Maciarowi używać ich do woli. Wg Kownackiego ( zastępca szefa MON ) , Maciar latał Casą już 212 razy i większość, to nieuzasadnione przeloty. A godzina pracy tej ( nawet prywatnej dla Antosia ) taksówki, to koszt 21.500,- PLN !
Ego
komentarz dodano: 2017-06-16 00:16:43
z IP: 31.183.221.*
@T-45
Przypuszczałem, że będziesz świętował wczoraj zgodnie z III Przykazaniem Bożym a Ty jednak pracowity jesteś. Gratulacje !

Ależ Ty masz fochy. Jak panienka z cnotą. A to skromny Fabryczna ( może z czasów Scheiblera z 1866 ), a to monstrualna, a to zapyziała Łódź.... Przestań się dręczyć, to ich problem. Mnie bolą Pabianice...
No i toporny jesteś do granic wytrzymałości, bo co trochę klonujesz sens mych wpisów. To J. Kropiwnicki nie doczekał, bo Pana ( protegowanego przez PiS ) skreśliło w referendum 95 % Łodzian, więc Twoja ulubiona Hania załapała się na Fabryczny z woli ludu w wyborach.
Tomek45
komentarz dodano: 2017-06-15 21:42:12
z IP: 83.29.84.*
@Ego,
Z tego, co mi wiadomo, to kiedyś miała być tylko daleko skromniejsza modernizacja dworca Ł. Fabryczna, a ta monstrualna. "europejska" wizja (jak na zapyziałą Łódź) powstała już za rządów pani Hani.
Tomek45
komentarz dodano: 2017-06-15 21:33:59
z IP: 83.29.84.*
@BabaYaga,
Słowo "casa" napisałaś z małej litery, więc nie kapuję, o co ci konkretnie chodzi(?) Bo chyba nie o samoloty transportowe produkcji hiszpańskiej będące w posiadaniu naszego lotnictwa wojskowego(?)
Bo te już dawno kupiono i nawet jeden się rozbił.
BabaYaga
komentarz dodano: 2017-06-15 08:50:22
z IP: 94.254.129.*
@Tomek45 sarkazm to bedzie jak ja napiszę, źe wladzy zwisa szybki pociag bo oni mają kasę na casę.
Ego
komentarz dodano: 2017-06-14 22:36:39
z IP: 31.183.221.*
@T-45
A Ty, jak zwykle musiałeś się do tego bzdetu na wabika przylepić ?
Jaki tam sarkazm, chyba Twój - na mój taki tam wpis sobie a muzom....
Mnie się przyda. Czasami wygodniej i bezpieczniej, niż bryką. Do Sejmu, Tobie, droga szeroka stoi otworem, jeszcze czerwony dywan Ci rozłożą za taki pisowski fanatyzm. Ja tam mam przechlapane, dopóki PiS u władzy...
Przydałby się Shinkansen, ale to marzenia. A poza tym dlaczego Pendolino a nie TVG ?
Hania, to finał. Plany były wcześniej, tak, jak i metro w Łodzi, choć to chyba raczej niemożliwe.
Przyjdzie i czas na Fabryczną - albo i nie - jak powiada baca.
Ale mnie tamto wisi, bo bardziej martwię się o Pabianice...
" Wsiąść do pociągu byle jakiego... " ( M. Rodowicz )...
Tomek45
komentarz dodano: 2017-06-14 22:14:18
z IP: 83.22.35.*
@Ego,
A ty znowu ni z gruszki, ni z pietruszki - karmisz nas swoim politycznym sarkazmem.
Po kiego grzyba ci potrzebne Pendolino do Warszawy? Do Sejmu się wybierasz?
Gdy wygracie wybory ... (cytat z wypowiedzi klasyka, speca od muszek i komarów), to nie Pendolino, a najszybszą japońską supertorpedę sobie załatwicie.
Tak, jak Hania Zdanowska sobie załatwiła przeraźliwie pusty (bo bez pasażerów) dworzec Łódź Fabryczna :(
Ego
komentarz dodano: 2017-06-13 09:04:16
z IP: 31.183.221.*
Chyba trzeba wysłać oficjalną delegację.
Chlebem i solą.
Może się zatrzyma na stałe. Byłoby fajnie " flashem " Wrocław albo Warszawa.
A rewolucja kolejowa czasami się zdarza...
Najpierw we Włoszczowej ( 2010 : 10657 mieszkańców - sp. Gosiewski ) - tylko 1,5 pasażera na pociąg.
I w Brzeszczach ( 2015 : 11513 - mieszkańców - jeszcze Szydło ) na pociąg do Pragi a nawet Budapesztu znikome zainteresowanie.
Ale notabli z Pabianic w centrum brak ( oprócz Senatora i KC )...
adad

Nasze najnowsze video

Olimpiada przedszkolaków
adfacebook


reklama