Zakład Wodociągów i Kanalizacji świętuje 10-lecie. Spółka w tym czasie wybudowała ponad 31 kilometrów sieci wodociągowej. Powstało 27 kilometrów kanalizacji sanitarnej i ponad 22 kilometry kanalizacji deszczowej.
 
W ciągu dziesięciu lat ZWiK wybudował 31,2 km sieci wodociągowej. Jej budowa kosztowała 3.898.759 zł. Powstało 776 nowych przyłączy wodociągowych. Dzięki temu coraz więcej osób może korzystać z naszej wody. Tylko w zeszłym roku pabianiczanie zużyli 2,858 mln metrów sześciennych.
 
Przybyło 27,04 km sieci kanalizacyjnej i 22,4 km kanalizacji deszczowej. Kosztowało to spółkę 92.182.912 zł. Udało się pobudować aż 1.235 przyłączy sanitarnych i 191 deszczowych.
 
Laboratorium Zakładu Wodociągów i Kanalizacji codziennie wykonuje badanie jakości wody. „Pod lupę” brana jest woda surowa, gdy ze studni wpływa na stację uzdatniania. Jeszcze raz badana jest po przejściu przez filtry. To dla bezpieczeństwa odbiorców. Dzięki regularnej kontroli wiemy, że pabianicka woda ma 7,3-7,4 ph. Zawiera magnez (6,8 – 9,1 mg/l) i wapń (67–75 mg /l). Nie stwarza również żadnego ryzyka pod względem bakteriologicznym.
 
Akcja „Pij wodę z kranu” spowodowała, że karafki z wygrawerowanym napisem ZWiK pojawiły się w przychodniach, restauracjach i urzędach. To był pierwszy krok w przekonywaniu pabianiczan do picia dobrej wody z kranu. Rok temu ZWiK „wszedł do szkół”. Wtedy zostało zamontowanych 17 poidełek z wodą do bezpośredniego picia. Dzieci mogą z nich bezpiecznie pić wodę. Był to pierwszy tego typu projekt przeprowadzony na tak dużą skalę w Polsce. W tym roku kolejnych 13 poidełek pojawiło się w dziewięciu nowych lokalizacjach. Napijemy się z nich wody między innymi w Miejskim Ośrodku Kultury i w bibliotece miejskiej.
 
Medale dla zasłużonych
Jedenastu pracowników za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków otrzymało Medale za Długoletnią Służbę. Zostały nadane postanowieniem z 19 maja prezydenta RP Andrzeja Dudy. Otrzymali je:
 
Andrzej Antczak – zatrudniony od 43 lat. Obecnie jako starszy magazynier w dziale technicznym. Potrafi przewidywać i zabezpieczać ilość materiałów niezbędnych, zwłaszcza przypadku awarii sieci wod-kan.
Henryk Bociek – zatrudniony od 38 lat. Pracuje jako dyspozytor. Skutecznie zastępuje w wykonywaniu obowiązków nieobecnych współpracowników.
Elżbieta Fajks – zatrudniona od 35 lat. Dziś to inspektor w Wydziale Sieci. Jest odpowiedzialna za przechowywanie i archiwizację dokumentów.
Piotr Grabowski – zatrudniony od 42 lat. Obecnie jako kierowca samochodu ciężarowego pow. 3,5 tony w Wydziale Sieci. Powierzony mu pojazd utrzymuje w stanie pełnej sprawności technicznej. 
Paweł Jurewicz – zatrudniony od 39 lat. To pracownik remontowo-budowlany w Wydziale Technicznym. Posiada umiejętność dobrego planowania, wykonywania kilku zadań równolegle.
Zbigniew Kowalski – zatrudniony od 41 lat. Dziś kierowca samochodu ciężarowego pow. 3,5 tony w Wydziale Sieci. Odpowiedzialny i zdyscyplinowany, sumiennie wywiązujący się z powierzonych zadań.
Roman  Łoboda - zatrudniony od 36 lat. To mechanik samochodowy. Cechuje go profesjonalizm i fachowość. Posiada bardzo wysoki poziom kompetencji technicznych.
Hanna  Maciaszek – zatrudniona od 38 lat. To kierownik działu finansów i windykacji od ostatnich 12 lat. Potrafi rozstrzygać sytuacje trudne i konfliktowe, co ułatwia kontakt z klientami.
Lucyna Pakuła – zatrudniona od 35 lat. Szybko i efektywnie podnosiła i rozwijała swoje kompetencje, co skutkowało kolejnymi awansami zawodowymi. Obecnie to kierownik działu technicznego.
Wojciech Pokorski – zatrudniony od 36 lat. Dziś to monter konserwator sieci wod-kan w Wydziale Sieci. Cechuje go pełnym profesjonalizm i fachowość. To źródło nieocenionej wiedzy dla młodszych kolegów.
Maria Wawrzynowicz – zatrudniona od 40 lat. Przed przejściem na emeryturę, co nastąpiło w kwietniu, była starszym specjalistą w dziale Biuro Obsługi Klienta. Jest cenionym pracownikiem, ale również szanowaną i lubianą koleżanką.
 
Z powodu regulaminu przyznawania odznaczeń państwowych najstarsi pracownicy, którzy w chwili składania wniosku posiadali status emeryta, nie mogli wejść do grona odznaczonych. Dlatego za wieloletnią pracę szczególne podziękowania otrzymają:
Wiesław Pedo - od 1973 roku zatrudniony w Stacji Uzdatniania Wody. Będąc na emeryturze jest zatrudniony na stanowisku specjalisty w Wydziale Produkcji Wody. Ogólny staż jego pracy wynosi 53 lata, w tym niemal 47 lat w zakładzie.
Sławomir Sysio – zatrudniony od 45 lat. Aktualnie zajmuje stanowisko ślusarz - tokarz w Wydziale Sieci. To pracownik odpowiedzialny i zdyscyplinowany. Mimo posiadanego ogromnego doświadczenia, w dalszym ciągu nie tylko doskonali swój warsztat, ale także dzieli się z innymi pracownikami zdobytą wiedzą i doświadczeniem.