Odkąd tramwaj wrócił na trasę Łódź - Pabianice, powtarzają się awarie spowodowane zanikiem napięcia | foto: Kamil Misiek
Odkąd tramwaj wrócił na trasę Łódź - Pabianice, powtarzają się awarie spowodowane zanikiem napięcia

Prezydent o awariach tramwaju

Grzegorz Mackiewicz zwołał pilne spotkanie z przedstawicielami MPK Łódź. Co ustalili?

utworzono: 2017-11-17 12:19:58
ostatnia modyfikacja: 2017-11-17 14:33:30
autor:

W ciągu dwóch dni doszło znów do trzech postojów tramwaju. Wczoraj wieczorem pasażerowie czekali niemal godzinę, aż tramwaje znów ruszyły. Powód? Doszło do zaniku napięcia i tramwaje nie kursowały w obie strony.

Prezydent musiał wreszcie zareagować. Zwołał w trybie pilnym spotkanie z przedstawicielami MPK.

- Planowany remont rozpocznie się dopiero za rok. Mamy za sobą doraźną naprawę sieci zasilającej nasze tramwaje, w związku z tym większe rozczarowanie moje i pasażerów, że to właśnie na zasilaniu co chwilę są problemy i tramwaje stają - mówi.

Po wczorajszym spotkaniu w nocy odbył się przegląd. MPK przejrzało wszystkie nowe zabezpieczenia, uchwyty, mocowania i wyeliminowało pierwszą usterkę. Pojawiła się też druga możliwość powodująca awarie.

- Niemieckie składy (tramwaje) kursują na zupełnie innym zasilaniu. Okazało się, że spadki napięcia były akurat wtedy, gdy te składy były na zupełnie innych odcinkach, czyli łódzkich - tłumaczy Grzegorz Mackiewicz.

Jak zapewnia prezydent, pracownicy wyeliminowali złe wykonawstwo remontu, potwierdzone zresztą przez MPK oraz nowe uszkodzenia na sieci. Wprowadzane są nowe parametry przesyłu prądu na linię trakcyjną. Dlatego dziś i jutro przy Zamku i na Dużym Skręcie MPK ustawiło pracowników gotowych do przestrojenia podstacji, tak aby w przypadku utraty napięcia jak najszybciej ręcznie załączyć napięcie, by te przestoje były jak najkrótsze. Do tej pory musiał dojeżdżać ktoś z Łodzi, żeby takie podstacje wpiąć z powrotem do sieci.

- 700.000 zł na remont trakcji wydały Pabianice i 300.000 zł Ksawerów. Te pieniądze miały i powinny zapewnić pasażerom, że tramwaj będzie bez zakłóceń jeździł do czasu rozpoczęcia remontu, czyli jesieni 2018 roku, ale tak się nie dzieje. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się ustalić usterkę i za obecne utrudnienia wszystkich pasażerów serdecznie przepraszam – podsumował prezydent.

A jeśli awarie mimo wszystko będą się powtarzać, mieszkańcy mogą liczyć na stały powrót autobusu zastępczego?

- Nie ma takiej możliwości. W MPK brakuje kierowców, cały czas trwa nabór. Są braki w taborze, więc wypuszczenie dodatkowych autobusów nie wchodzi w grę – odpowiedział Mackiewicz.
Komentarze do artykułu: Prezydent o awariach tramwaju

Nasi internauci napisali 4 komentarzy

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

zniesmaczonypab
komentarz dodano: 2017-11-18 11:08:09
z IP: 89.64.57.*
grochem zasiał...zapytam inaczej...do czego trwa nabór skoro są braki w taborze?
zniesmaczonypab
komentarz dodano: 2017-11-18 10:11:13
z IP: 89.64.57.*
"Nie ma takiej możliwości. W MPK brakuje kierowców, cały czas trwa nabór. Są braki w taborze, więc wypuszczenie dodatkowych autobusów nie wchodzi w grę – odpowiedział Mackiewicz".

To jest autoryzowana wypowiedź pana Mackiewicza?
Chętnie się przekwalifikuję, tylko niech MPK zapłaci za uprawnienia i badania, zaproponuje godziwą wypłatę oraz cały etat.
kuba
komentarz dodano: 2017-11-18 00:20:50
z IP: 195.3.152.*
Pomijam, że ten tramwaj po remoncie to też utopia, ale JA pytam czy tem milion zł nie powinien być inaczej ulokowany? Czy linia autobusowa Z41 kosztowała by dodatkowy milion przez ten rok do remontu? Kto to liczy? ludzie!!!
ceec
komentarz dodano: 2017-11-17 22:09:26
z IP: 46.112.191.*
Proponuję Panu Prezydentowi ufundować tygodniowy karnet na przejazdy Tramwajowe, do i z Łodzi, w różne dzielnice, może wtedy zobaczy jak to wygląda, bo jak się jeździ autkiem z klimą to niestety tego nie widać! Każdy mądry za biurkiem z ołówkiem i czystą kartką papieru ale jak co do czego to kowalski martw się sam... Może wreszcie wyjaśniła by się sprawa braku ogrzewania z powodu "budżetowych" oszczędności Miasta Pabianice w okresie Jesienno-Zimowym na trasie Pabianice-Łódź-Pabianice. Wstyd, mamy 21 wiek a jeździmy jak w 19.
ad
Nasze najnowsze video

Olimpiada przedszkolaków
adfacebook


reklama