Piotr Majchrzak w wyborach do Rady Miejskiej w 2014 roku zdobył 351 głosów. To był drugi wynik w mieście. O 7 głosów więcej otrzymał jedynie Zbigniew Grabarz, wieloletni radny. Majchrzak – młody, wykształcony, energiczny - był zapowiedzią dobrego radnego. Niestety, te oczekiwania nie do końca się sprawdziły. Po pierwszych kilku tygodniach Majchrzak przestał pojawiać się na sesjach. Sprawdziliśmy jego frekwencję od początku kadencji. Od 2014 roku do dziś odbyło się 49 sesji. Aż na 18 z nich radny był nieobecny. W pierwszych dwóch latach sprawowania kadencji z 31 sesji pojawił się tylko na 14. W minionym roku poprawił się, bo na 18 posiedzeń sesji nie było go tylko na 4.

Majchrzak jest członkiem dwóch komisji: Zarządzania Mieniem Komunalnym oraz Oświaty i Spraw Społecznych. Na spotkaniach komisji pojawia się jednak rzadko.

- Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie, żeby był na moich komisjach – mówi Joanna Kupś, przewodnicząca Komisji Zarządzania Mieniem Komunalnym.

Z czym wiąże się jego nieobecność? Jako szeregowy radny co miesiąc dostawałby 1.100 zł diety. Jednak za każdą nieobecność na sesji z tej kwoty potrącane jest 20 proc., a 10 proc. za nieobecność na komisjach. Nawet z nie najlepszą frekwencją w ubiegłym roku Majchrzak dostawał średnio 730 zł diety miesięcznie.

- Dla mnie priorytetem jest praca zawodowa – tłumaczy radny. - Na sesjach pojawiam się wtedy, kiedy nie kolidują mi z pracą i odbywają się po godzinie 16.00.

Majchrzak tłumaczy, że komisje są często w środku dnia pracy.

- Byłoby to nie fair w stosunku do mojego pracodawcy, gdybym za każdym razem się zwalniał – dodaje.

Dodaje jednak, że chętnie będzie w nich uczestniczył, jeśli będą zwoływane w godzinach wieczornych.

Radny osobiście od 2014 roku zgłosił tylko 2 interpelacje: jedną w sprawie nawierzchni asfaltowej przy ul. Średniej, a kolejną dotyczącą poprawy oznakowania przejść dla pieszych na ulicy Zamkowej. Pod kilkunastoma kolejnymi (zbiorowymi) jest podpisany, jako członek Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice.

 

Piotra Majchrzaka na radnego wybrali mieszkańcy okręgu 13. To okolice ulic: Cmentarnej, Grunwaldzkiej, Hermanowskiej, Leczniczej, Jana Pawła II, Miodowej, Moniuszki, Niecałej, Pawiej, Skośnej, Skrajnej, Średniej, Śniadeckiego, Tkackiej, Toruńskiej, Wiejskiej, Wileńskiej, Zagajnikowej.