Tak wyglądał samochód po zderzeniu z rowerzystą | foto: Kamil Misiek
Tak wyglądał samochód po zderzeniu z rowerzystą

Rowerzysta nie żyje

Tragedia w Chechle. Samochód potrącił 55-letniego rowerzystę. Śmiertelnie

utworzono: 2014-09-08 23:09:52
ostatnia modyfikacja: 2014-09-09 10:48:21
autor:

Wypadek wydarzył się około 21.40 w Chechle Pierwszym. Rowerzysta (55 lat) wyjeżdżał z bocznej dogi. Jechał do domu, do Wincentowa. Uderzył w niego samochód marki BMW (z łaskimi numerami rejestracyjnymi), jadący od strony Pabianic. Uderzenie było tak silne, że ciało rowerzysty leżało na drodze 50 metrów od miejsca zderzenia.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Wiadomo tylko, że rowerzysta nie był odpowiednio oznakowany.

Droga była zablokowana.  

To nie pierwszy śmiertelny wypadek w tym miejscu. Tuż obok na poboczu stoi krzyż, przy którym palą się znicze. 

 
Komentarze do artykułu: Rowerzysta nie żyje

Nasi internauci napisali 13 komentarzy

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

Nieprawda
komentarz dodano: 2014-09-10 19:59:19
z IP: 84.10.115.*
@ceec
Nie napinam, tylko zwracam uwagę.
Nic na to nie poradzisz, że jest tak dużo samochodów, a będzie ich coraz więcej. Trzeba to zaakceptować. Szkoda, że duże miasta jakoś sobie radzą z problemem - jest wiele ścieżek. U nas miejsca na ścieżki nie ma, bo stoją na nim supermarkety.
Mylisz się, samochodem jeżdżę wyłącznie poza miasto, po mieście śmigam rowerem - bo szybciej i nie ma problemów z parkowaniem. Zwykle jeżdżę chodnikiem, jeżeli jest na tyle duży, aby dało się po nim jechać. Uważam na pieszych, bo mam świadomość, że ja tam jestem tylko "gościem". Ale tam czuję się bezpiecznie. Po jezdni jeżdżę jedynie mało ruchliwymi ulicami. Nie odważę się jechać jezdnią po ul.Łaskiej, Partyzanckiej, czy Zamkowej. Kolejnym powodem, dla którego jeżdżę po chodniku, jest fakt, że nie chcę utrudniać jazdy kierowcom, bo wiem jak to jest, kiedy jadę samochodem. Czasami sytuacja nie pozwala na wyprzedzenie rowerzysty, więc trzeba za nim jechać i blokować ruch.

Jeżeli w lasach byłby asfalt, to byłby to ASFALT dla samochodów, nie - LAS. Poza tym las jest dla zwierząt leśnych i tyle w temacie. Na pewno nie dla ludzi, którzy nieustannie go niszczą, a później wycinają.
ceec
komentarz dodano: 2014-09-10 18:30:01
z IP: 164.127.151.*
@Nieprawda
I po co tak się napinasz :P Weź pod uwagę, że kiedyś nie było tylu samochodów jak obecnie. Jak sięgam 25 lat wstecz to na bugaju przed blokiem stały tylko 3 samochody z czego 2 służbowe :), a teraz nie ma nawet miejsca by się zatrzymać. Do tego już ludzie parkują pod oknami na trawie, co jest zabronione, ale co tam skoro auto wjedzie to można stawać przecież, bo sąsiad staje, a policja jedzie i cisza, tak jak straż miejska. Pomijam, że w razie pożaru powinni takie cacka siłą usuwać nie pytając nawet czyje to :P

Rowerzystów było zawsze tyle samo a samochodziarzy jest dużo więcej obecnie. Ja sam sobie odpuściłem wiele tras rowerowych w obawie o utratę zdrowia bądź życia, a jeżdżę zawsze w kamizelce odblaskowej ze światłem ciągłym białym z przodu i pulsacyjnym czerwonym z tyłu. Do tego mam odblaski przód-tył, na kołach, oraz boczne na ramie. I proszę mi wierzyć, że nawet na zamkowej pod kościołem Najświętszej Marii Panny, czasem się boję w takim ekwipunku przejść i czekam aż nic nie będzie jechać, bo kierowcy nawet nie potrafią zdjąć nogi z gazu widząc mnie ze 100 m co najmniej.

Kiedyś była ładna trasa jak się jechało przez Las Karolewski, potem Różę i na Dłutów, a wracało się lasem w Rydzynach i wyjeżdżało się na Bugaju. Teraz zrobili obwodnicę i byłem tam tylko raz z ciekawości i wiem, że kolejnego razu już nie będzie z racji niebezpieczeństwa jakie tam czyha na rowerzystę.

Tak naprawdę rowerzyści są z roku na rok spychani na margines i ja sam w tym roku odmówiłem 2 prace poza miejscem zamieszkania ponieważ wiedziałem, że jazda bez samochodu będzie tylko kwestią czasu aż coś się wydarzy, bo wielu kierowców nawet nie potrafi wykonać manewru omijania rowerzysty w sposób prawidłowy, tj. zachowując bezpieczną odległość i zdejmując nogę z gazu, tylko mijają 30 cm mając na liczniku 80 km/h, a nie pomyślą, że podmuch powietrza może wywrócić rowerzystę i ten wpadnie pod kolejne auto.

Mam wrażenie, że nie jeździsz rowerem tylko samochodem i stąd takie zdanie u Ciebie a nie inne. Ja jeżdżę i jednym i drugim i wiem jak to wygląda z każdej perspektywy. Pracując w okolicach Łasku w tamtym roku nie raz wracałem w nocy po 22-ej samochodem tą trasą do domu, ale nie jechałem szybciej jak 60-70km /h a widząc, przejście dla pieszych zwalniałem już do 50km/h będąc gotowym na ewentualne zatrzymanie pojazdu. Tak samo w wypadku omijania rowerzystów, zawsze zachowywałem te 1,2 metra i zwalniałem, sygnalizując to migaczem, dużo wcześniej. Tak samo jadąc za pojazdem zachowuję odległość co najmniej te 3,5-5 m, by dać sobie czas na reakcję.

Niestety wielu kierowców nie stosuje tych zasad i kiedy ja zwalniałem podczas manewru omijania oni wręcz wyprzedzali mnie na trzeciego, mając na liczniku ponad 80 km/h. Tak jak pisałem, są nadużycia z każdej strony, bo i rowerzyści są niedoszkoleni, zwłaszcza ci starsi, którzy myślą, że nic się nie zmieniło na drodze od 20-30 lat.

Masz rację, że najlepiej by było by auta latały a rowerzyści jeździli, ale to nie realne,bo w wielu miejscach nie ma miejsca na drogi rowerowe, a aut z roku na rok przybywa niestety, a rowerzysta musi przecież gdzieś jeździć, bo czasem nie ma wyjścia by zarobić na chleb, a z buta za daleko niestety :/

Ja sam staram się rowerem nadkładać drogi poruszając się bocznymi drogami, jak choćby jadę przez Ksawerów do Portu Łódź, gdzie schodzę z roweru i przechodzę na piechotę przez 3 przejścia i tory tramwajowe, bo Pabianicką w chwili obecnej w życiu bym rowerem nie pojechał, a pomyśleć, że 25 lat temu do Łodzi można było bezpiecznie dojechać rowerem ;) Ale jak pisałem, natężenie ruchu było dużo mniejsze, więc nie napinaj się bo kiedyś nie było tyle asfaltowych dróg jak obecnie i samochodziarze byli zmuszeni do jazdy po tych co były, ale wystarczyło choćby w Ldzaniu położyć asfalt i ruch jak w Łodzi i testowanie silników ile pociągnie na prostej ;) A rowerzysta, szybciej nie pojedzie jak 20 lat temu :P

Dobrze, że w lasach nie ma asfaltu, bo napisał byś, że Las się sadzi dla samochodów a rowerzyści niech jeżdżą po jeziorze :D
Nieprawda
komentarz dodano: 2014-09-10 17:43:33
z IP: 84.10.115.*
@ceec
Przemyśl najpierw, to co czytasz, a później się wypowiadaj. Drogi się buduje przede wszystkim dla samochodów, nie dla rowerów.
I dla samochodów i dla rowerów byłoby lepiej , gdyby jeździli po swoim "terenie", dlatego po raz kolejny apeluję: zrobić ścieżki rowerowe!!! ...i niech to nawet będą 2 małe pask,i po obu stronach jezdni, wydzielone wyłącznie dla rowerzystów.
dexak
komentarz dodano: 2014-09-09 22:15:26
z IP: 46.204.67.*
Ten rowerzysta szedł całą szerokością prawego pasa około godziny 21:30 prowadził rower w ręku trzymał jakieś reklamówki chyba z zakupami szedł od kierunku wschodniego na zachód czyli od przystanku na żądanie po prawej stronie za przejazdem w kierunku na Łask, Chechła. Ja przejeżdżałem i mijałem go więc zwróciłem na niego uwagę fakt wyglądał na nietrzeźwego mało tego było ciemno a on odblasków nie posiadał był bardzo słabo widoczny i zataczał się.
ceec
komentarz dodano: 2014-09-09 17:41:35
z IP: 164.126.187.*
@Nieprawda
Dlatego usunąć auta z ulicy i dać rowerzystom przestrzeń do jeżdżenia, której z roku na rok brakuje :D Przemyśl na drugi raz co piszesz :P

@ALL
Zdarzył się wypadek i nic się na to nie poradzi, bo czasem tak bywa w życiu. Szkoda czasu teraz roztrząsać, czy gość wracał ze sklepu, czy może z lasu, czy miał światełko i czy BMW jechało szybciej niż powinno... Kondolencje dla rodziny i wyrazy współczucia dla kierowcy, za to co teraz przeżywa, bo na 100% nie planował tego.

Nadużycia są wszędzie i z każdej strony, więc należy wyciągnąć wnioski dla samego siebie i starać się ze swej strony nie dopuścić do podobnej tragedii jak ta, która się wydarzyła.
Nieprawda
komentarz dodano: 2014-09-09 16:46:52
z IP: 84.10.115.*
Dlatego zrobić ścieżki rowerowe i usunąć rowerzystów z ulicy!!!
obiektywizm
komentarz dodano: 2014-09-09 16:37:26
z IP: 83.7.19.*
WinstonSmith- o czym Ty piszesz? Jest to teren nieoświetlony, ograniczenie do 70km/h lub 90km/h. Snop światła z reflektora dociera na 30-50metrów. Gdy kierowca zobaczył rowerzyste to był już zbyt blisko, aby skutecznie wyhamować.
Niestety, ale ewidentna wina rowerzysty.
Wczoraj omijałem paniusie która jechała rowerem rozmawiając przez telefon. Gdy ją wymijałem to akurat sie spojrzała na telefon rozłączając sie i zarzuciło ją na centymetry od mojego samochodu.
lornetka
komentarz dodano: 2014-09-09 08:53:28
z IP: 87.206.224.*
Fakt, BMW a właściwie ich właściciele nie mają dobrej opinii ale nie należy pochopnie oceniać
kierowcy auta. To co przedstawiają na ulicach i drogach rowerzyści to dopiero cuda na kiju.Policja bardzo pobłaża rowerzystom do tego stopnia, że w terenie wypoczynkowym mogą śmigać rowerkiem po piwku i to nie jednym. Rowerzyści rekreacyjni są w porządku, oznaczeni, w kaskach zaś zmorą kierowców są dziadkowie i babcie na rowerach a także mieszkańcy wsi poruszający sie po swojej okolicy. Brak świateł, brak odblasków , alkohol i pewność,że nic im się na ich terenie stać nie może.
toni
komentarz dodano: 2014-09-09 00:03:46
z IP: 83.29.75.*
Edycja "Z tego co znajomy mówił to na łódzkich blachach. ale może się mylił to tylko zwykły człowiek nie super admin portalu" TAK blachy ELA moja wina.
slawek
komentarz dodano: 2014-09-08 23:44:38
z IP: 164.127.170.*
I znowu BMW i to na ŁASKICH blachach co tu się spodziewać.
WinstonSmith
komentarz dodano: 2014-09-08 23:40:42
z IP: 31.174.180.*
Samochód znikąd nie pojawił się. To akurat prosty odcinek drogi i przy założeniu, że prowadzący samochód jechał z nadmierną prędkością, to i tak dałoby się go zobaczyć.

Szkoda życia.
toni
komentarz dodano: 2014-09-08 23:32:56
z IP: 83.29.75.*
Z tego co znajomy mówił to na łódzkich blachach. ale może się mylił to tylko zwykły człowiek nie super admin portalu
toni
komentarz dodano: 2014-09-08 23:25:42
z IP: 83.29.75.*
Trzy portale i trzy godziny wypadku:
[treść zmoderowana] - 21:30
zyciepabianic - 22:30 (jak pisałem to zmienili na około 22:00)
[treść zmoderowana] - 22:00


ad


ad

Nasze najnowsze video

Biegówki w centrum Polski - Zawody w narciarstwie biegowym 2018
adfacebook


reklama