Kierowcy, którzy zdecydują się 1 listopada jechać na cmentarz samochodem, muszą przygotować się na objazdy. Ulica Kilińskiego będzie jednokierunkowa. Tak jak co roku, wjedziemy w nią tylko od strony ulicy Grota-Roweckiego. Od strony Jutrzkowickiej na cmentarz dojedziemy objazdem przez: Świetlickiego, Nawrockiego i Grota-Roweckiego. Ulica Bugaj na odcinku od Świetlickiego do „Grota” będzie zamknięta (ruch tylko dla autobusów).

Gdzie zostawić auto?

Przy cmentarzu parkować będzie można na Kilińskiego po prawej stronie jezdni, równolegle do krawężnika i w zatoczkach po drugiej stronie. Samochody będziemy mogli zostawić na płatnym parkingu na terenie MOSiR-u. W tym roku opłaty mają być niższe niż rok temu (prawdopodobnie do 5 zł). Płatne parkingi będą działać od 1 do 5 listopada.

Parkowanie będzie dozwolone także na ulicy Świetlickiego (po obu stronach ulicy).

Jak pojadą autobusy?

1 listopada autobusy będą kursować tak, jak w dni powszednie (z niewielkimi zmianami): autobusy wyjadą na ulice później niż w dni robocze, a część z nich także szybciej wróci do zajezdni. „260” i „264” 1 listopada nie będą kursować.

Z Bugaju na cmentarz autobusy zawiozą nas co 10 minut. Tak samo, jak z dworca PKP i sprzed szpitala. Z przystanku przy ryneczku na Bugaju autobusy odjadą co 5 minut.

Tramwaje i autobusy linii „D” i „W” będą kursować według rozkładu jazdy niedzielnego.

Autobusy linii nocnej „N4B” w nocy z wtorku (31 października) na środę (1 listopada) będą kursować według rozkładu jazdy jak z soboty na niedzielę, a w nocy z 1 na 2 listopada nie będą kursować.

„265” pojedzie zmienioną trasą. Z Pawlikowic do Bychlewa bez zmian, dalej ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Nawrockiego i Roweckiego do tymczasowej pętli przed budynkiem straży pożarnej. Do Pawlikowic pojadą od straży stałą trasą.

Linia „T” (częściowo zmieniona) także we Wszystkich Świętych dowiezie pasażerów do cmentarza.

Z dworca PKP autobusy pojadą ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Kilińskiego, Zamkową i dalej bez zmian do Rzgowa i Guzewa. Z powrotem pojadą analogiczną trasą, czyli obok cmentarza, a potem ulicami Kochanowskiego, Moniuszki i Wiejską.

Mapy cmentarza

Mapy pabianickich cmentarzy rozdawać będzie też Platforma Obywatelska.

- Ta inicjatywa ma na celu przypomnienie sylwetek pabianiczan, którzy swoją działalnością i pracą promowali nasze miasto. W tym roku opisujemy działalność: Jana Kwiatkowskiego, Waldemara Reinholda, Bolesława Wiśniewskiego i Mieczysława Serwy – wyjaśnia Seweryna Gabara-Rąkowska.

Wolontariuszy z mapkami będzie można spotkać w Dniu Wszystkich Świętych w godzinach 9.00-17.00 przy bramach wejściowych na cmentarz.