Tata wymyślił, córka wygrała, my ufundowaliśmy nagrody

– czyli dla kogo ten budżet „obywatelski”?

utworzono: 2018-02-19 20:39:36
ostatnia modyfikacja: 2018-02-20 10:27:56
autor:

Konkurs, w którym bierze udział… dwoje wykonawców, a współwygrywa… dziecko pomysłodawcy. Tężnie i lodowisko w Pabianicach, które nigdy nie powstaną. Informacje o sterylizacji zwierząt, które… dostają uczniowie podstawówek: tak wygląda budżet obywatelski w Pabianicach. Tylko na co to komu?

Pabianice, w ślad za innymi miastami w Polsce, postawiły na budżet obywatelski. Pozwolono, by milion złotych z miejskiej kasy „rozdali” sami mieszkańcy miasta. To oni zgłaszają projekty, a potem (w głosowaniu) decydują, na co wydać te pieniądze. Idea była szczytna. Z wykonaniem idzie gorzej.

***

W głosowaniu na budżet obywatelski wygrał m.in. program „sterylizacja jako sposób zwalczania bezdomności zwierząt”. Zrealizowano go. O zaletach sterylizacji psów i kotów informowały ulotki, plany lekcji, zakładki i linijki oraz worki na buty dla dzieci z pabianickich szkół. Otwartym pozostaje pytanie, czy uczniowie podstawówek to najlepsi adresaci informacji, że dojrzałe psy i koty należy kastrować?

Cały tekst o tym, kto tak naprawdę korzysta z budżetu obywatelskiego, znajdziesz w najnowszym wydaniu Życia Pabianic.
Komentarze do artykułu: Tata wymyślił, córka wygrała, my ufundowaliśmy nagrody

Nasi internauci napisali 5 komentarzy

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

Tomek45
komentarz dodano: 2018-02-21 22:20:13
z IP: 83.29.1.*
A wracając do budżetu "obywatelskiego" - już tu wcześniej przewidywałem, że będą z nim problemy, bo od zwykłego obywatela wymaga się dostarczenia kosztorysu(!) oraz zniechęca się do składania projektów, które nie "pasują" urzędnikom.
Cóż to więc jest za budżet, który mieni się obywatelskim, a w rezultacie jest "ustawką"(?)
Tomek45
komentarz dodano: 2018-02-21 22:01:45
z IP: 83.29.1.*
@BabaYaga jak zwykle - ni z gruszki, ni z pietruszki, wylewa tu swe antypatie polityczne zawsze kompletnie nie na temat. Jakie będą wyniki wyborów, to nawet @BabaYaga nie przewidzi i jej frustracja nie będą miały na to wpływu.
Gucio
komentarz dodano: 2018-02-21 12:24:05
z IP: 31.183.178.*
@BabaYaga,
mam nadzieję, że nie oddamy samorządów tym, którzy już strasznie się trzęsą, by przy kasie posadzić znajomych Króliczka i wszystkie jego (byłe oraz aktualne) metresy. Ten tekst (pełny) z ŻP o paskudnych kombinacjach przy dzieleniu budżetu obywatelskiego jest bardzo dobry - jakby zapowiadał to, co nadciąga.
BabaYaga
komentarz dodano: 2018-02-21 11:04:17
z IP: 87.205.33.*
@Gucio, to i tak mniejsze straty niż żródła termalne i kasa dla Ciebiady i calej reszty - tam gdzie publiczne pieniadze tam i podejrzenia o calym źle - jednak skoro dostana szkoły czy nasze pabianickie firmy to dobrze - zdecydowanie lepiej niż jakiś spadochroniarz. Trzeba tylko wprowadzić lepszą kontrolę nad pieniedzmi i może inne zasady konkursów - bo z tego co widze dla Ciebie wazne jest, żeby Twój ulubiueniec kase dostał - to zobacz kancelaria prezydenta Komorowskiego 100 milionów, a prezydenta dudy 500 milionów i tego chcesz w Pabianicach? Takiej skali trwonienia publicznej kasy? Wybory blisko i ludzie już zmądrzeli i zapoewniam Cię samorządów nie oddamy takim roztrwaniaczom.
Gucio
komentarz dodano: 2018-02-20 12:15:21
z IP: 31.183.178.*

Gość urządzi sobie karciane spotkanko z paroma kumplami ("mistrzostwa brydżowe powiatu") i ciach - kilka tysi z kasy Pabianic dostanie. Dla synalka konkursik z łapaniu kuleczek (5 tysi), dla szwagra - zawody w rzucaniu spławikiem (7 tysi, bo "międzynarodowe", szwagier jest z Cieszyna). Brawo prezydent - wybory blisko!

ad

Nasze najnowsze video

Brutalne pobicie starszego mężczyzny
adfacebook