Od 24 kwietnia do 10 maja (do północy) można oddawać głosy na wybranych sportowców. Zasada głosowania to 1 głos oddany dziennie z 1 IP na 1 sportowca.

- Głosy zostaną zliczone. Ta łączna liczba głosów wyłoni najpopularniejszego sportowca Pabianic – wyjaśnia zasady Łukasz Stencel z Urzędu Miejskiego. - Najlepsi w głosowaniu zostaną uhonorowani statuetką na Gali Sportu 16 maja.

Głosowanie ma formę zabawy, prestiżu i popularności dla danej dyscypliny sportu.

- Rada Sportu, w porozumieniu z klubami sportowymi, wytypowała 15 wyróżniających się sportowców w poszczególnych dyscyplinach – wyjaśnia Stencel. - Zachęcamy mieszkańców do oddawania głosów na swoich ulubionych i znanych sportowców.

Na Gali Sportu 16 maja, gdy będą wręczane symbolicznie nagrody i stypendia sportowe, statuetkami zostanie także wyróżnionych 3 NAJPOPULARNIEJSZYCH zawodników, którzy otrzymali największą ilość głosów w plebiscycie.

Obok wyróżnień dla NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW wybranych w głosowaniu, Rada Sportu przyznaje Tytuły NAJLEPSZEGO sportowca i trenera. Tytuły te zostaną także wręczone na Gali Sportu.

Kandydaci do plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Pabianic (kolejność alfabetyczna):

Dobros Jacek - Fabrykanci Rugby Club/rugby - rugbysta, wychowanek Fabrykanci Rugby Club w Pabianicach. Powołany do Reprezentacji Polski do lat 16. Gra na wypożyczeniu w Budowlanych Łódź, gdzie w sezonie 2014/2015 zdobył drużynowo II miejsce mistrzostw Polski w kategorii żak.

Dybka Michał – PTC/zapasy - członek Kadry Narodowej, zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata kadetów.

Gorzela Piotr - street workout – niezrzeszony - trzykrotny złoty medalista w zawodach rangi mistrzostw Europy.

Grzelak Magdalena – PTK/koszykówka - czołowa zawodniczka I Ligi Koszykówki Kobiet. Najskuteczniejsza zawodniczka PTK Pabianice.

Jarzębski Krzysztof - kolarz niepełnosprawny, niezrzeszony - rekordzista wypraw długodystansowych.

Kielan Szymon - PKT/tenis ziemny - czołowy tenisista młodego pokolenia. Wielokrotny srebrny i brązowy medalista mistrzostw Polski indywidualnie i w deblu w kategorii młodzików.

Krawczyk Adrian - UKS Korona/badminton - czołowy badmintonista młodego pokolenia. Występuje w składzie Kadry Narodowej i Wojewódzkiej Młodzików. Zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski młodzików młodszych w grze pojedynczej, III  miejsce na mistrzostwach Polski juniorów młodszych w grze drużynowej , I miejsce w grze mikstowej i deblowej.

Królik Kinga - UKS Azymut/biegi na orientacje, lekkoatletyka - czołowa zawodniczka klubu Azymut. Zajęła trzy razy I miejsce i dwa razy III miejsce na mistrzostwach Polski w biegach na orientacje. Zajęła I miejsce w sprincie i III miejsce drużynowo w sztafecie na mistrzostwach Europy juniorów K18. Jest członkiem lekkoatletycznej Kadry Narodowej. Zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski w biegu przełajowym i złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej na 2000 m U18.

Kwiatkowska Aleksandra - PTC/ piłka nożna kobiet - czołowa zawodniczka III ligi piłki nożnej kobiet i najlepsza zawodniczka PTC Pabianice.

Młynarczyk Anna - UKS Heros Team/brazylijskie jiu-jitsu - czołowa zawodniczka klubu UKS HEROS TEAM w brazylijskim jiu-jitsu. Zdobyła srebrny i brązowy medal na mistrzostwach Polski.

Stefaniak Agata - cross country, rajdy motocyklowe BAJA - czołowa zawodniczka cross country. Zajęła II i IV miejsce na mistrzostwach Europy BAJA oraz I miejsce w pucharze Polski.

Szynka Piotr - PTC/piłka nożna - czołowy piłkarz Łódzkiej Ligi Okręgowej - najlepszy strzelec PTC Pabianice.

Walczyk Julia - Zjednoczeni w 2016 r. AZS-UAM POZNAŃ – obecnie/ szermierka – floret - członek Kadry Narodowej, objęta jest programem przygotowań olimpijskich. Zajęła I miejsce drużynowo na mistrzostwach świata juniorów, I miejsce drużynowo na mistrzostwach Europy. Zdobyła dwa brązowe medale na mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców.

Yazichyan Hovannes - UKS Heros Team, trójbój siłowy - czołowy zawodnik klubu UKS HEROS TEAM w trójboju siłowym. Zdobył dwa złote medale na mistrzostwach świata w kategorii 100kg/masters. Zdobył dwa złote medale i jeden srebrny na mistrzostwach Europy w kategorii 100kg/masters i senior.  Zdobył srebrny medal na mistrzostwach Polski. Jest reprezentantem Polski i rekordzistą świata. Zwycięzca plebiscytu w 2016 roku.

Zastrużny Szymon – PTC/sumo - czołowy zawodnik sekcji sumo PTC. Zajął m.in. V miejsce na mistrzostwach Polski kadetów w sumo.