Sanepid nakazał PCM wykonać roboty do końca maja. Inaczej obiekt przy Wileńskiej zostanie zamknięty. | foto: Kamil Misiek
Sanepid nakazał PCM wykonać roboty do końca maja. Inaczej obiekt przy Wileńskiej zostanie zamknięty.

Zamkną przychodnię przy Wileńskiej?

Szpital odwołał przetarg na remont pomieszczeń dla przychodni medycznej. Dlaczego?

utworzono: 2018-02-09 09:48:00
ostatnia modyfikacja: 2018-02-10 10:32:13
autor:

Chodzi o nowe miejsce dla przychodni rejonowej, dotychczas funkcjonującej przy ul. Wileńskiej. Pabianicki sanepid w zeszłym roku stwierdził, że budynek nadaje się tylko do kapitalnego remontu, bo leczenie w rozpadających się pomieszczeniach będzie niemożliwe. Inspektorzy nakazali: roboty mają być wykonane do grudnia. Inaczej przychodnia zostanie zamknięta. Sanepid, na prośbę PCM, przesunął ten termin do końca maja.

Ponieważ w kasie Pabianickiego Centrum Medycznego nie ma pieniędzy na kapitalny remont przychodni, zdecydowano o przeniesieniu POZ z ul. Wileńskiej do budynku szpitala.

Najpierw jednak pomieszczenia w szpitalu trzeba zaadaptować na potrzeby przychodni. Wyznaczono pokoje na parterze PCM, obok rejestracji. Roboty miały ruszyć lada dzień, ale władzom szpitala nie udało się wybrać wykonawcy. Najtańsza oferta w przetargu opiewała na blisko milion złotych. To o piętnaście procent więcej, niż planowała wydać dyrekcja PCM. W rezultacie przetarg został odwołany. Nowe postępowanie ma być rozpisane w przyszłym tygodniu.

To problem, bo nie wiadomo, czy uda się wybrać wykonawcę i wykonać remont, zanim upłynie ostateczny termin wyznaczony przez sanepid.

Więcej w kolejnym, papierowym wydaniu Życia Pabianic.
Komentarze do artykułu: Zamkną przychodnię na Wileńskiej?

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutajad


ad

Nasze najnowsze video

Olimpiada przedszkolaków
adfacebook


reklama