Koszykarki Polfy dały nam nadzieję na w miarę wyrównaną walkę w finale play off. W czwartek przegrały niewysoko (12 punktami), po niezłym pojedynku. W 2. kwarcie przez chwilę prowadziły. Niestety, w 2. meczu (piątek) znów okazało się, że Lotos niepodzielnie rządzi w ekstraklasie.

W piątek zagrała kapitan gdynianek - Gordana Grubin, która w ostatnim tygodniu leczyła kontuzję stawu skokowego. Podobnie jak w pierwszym meczu, najlepsza w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza była trzecia kwarta. W tej części meczu pierwsze punkty z gry nasze zdobyły dopiero po 6 minutach i 44 sekundach (było wtedy 66:27 dla Lotosu).

- Nie spełniliśmy żadnego z wcześniejszych założeń. Piłka jest jeszcze w grze i myślę, że dziewczyny będą chciały zmazać tą plamę - powiedział po piątkowym meczu Mirosław Trześniewski, trener Polfy.

Polfa: Trześniewska 18 i 18, Głaszcz 16 i 0, Krystofova 15 i 2, Piestrzyńska 8 i 7, Szołtysek 5 i 2, Polakova 2 i 6, Wlaźlak 2 i 10, Pechova 2 i 6, Jaroszewicz 0 i 0.

Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Dwa kolejne mecze w Pabianicach w środę i czwartek.

***
Liczby dwumeczu

44 - taką różnicą punktów wygrał Lotos w 2. meczu
41 - tyle razy w 2. meczu gdynianki zbierały piłkę z tablic
26 - tyle zbiórek zaliczyły pabianiczanki (2. mecz)
6 min, 44 sek. - tyle czasu upłynęło w 3. kwarcie 2. meczu, zanim Polfa zdobyła punkty