To ostatni tydzień na złożenie wniosków do budżetu obywatelskiego. Termin mija 17 lipca. Jakie propozycje do tej pory złożyli pabianiczanie?

Pierwszy pomysł to „1.000 książek” - zakup tysiąca nowych książek na wyposażenie Miejskiej Biblioteki Publicznej z filiami. Wniosek złożyło pabianickie koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. OSP Pabianice zaproponowało projekt „Ogólnodostępne defibrylatory AED w przestrzeni Pabianic”, czyli zakup ośmiu prostych w obsłudze urządzeń do ratowania życia, które byłyby umieszczone m.in. przy Urzędzie Miejskim, na Bulwarach, w parku Słowackiego i w innych uczęszczanych punktach miasta. Wniosek o „Doposażenie oraz ogrodzenie placu zabaw w parku Hadriana” (park mieści się między ul. Wspólną a Karniszewicką), złożyła mieszkanka. Projekt „Razem dla dzieci - półkolonie dla pabianickich dzieci” dla co najmniej 2.500 dzieci wpłynął od stowarzyszenia Razem dla dzieci. W tym przypadku trwa jeszcze oczekiwanie na dostarczenie listy poparcia. Podobnie jest z projektem „Zbadajmy Nasze Dzieci - badania przesiewowe dla dzieci 3 - 16 lat”.
- Wpłynęła jeszcze propozycja utworzenia siłowni zewnętrznej między ul. Dolną a Podleśną, ale nie może być wzięta pod uwagę, ponieważ wnioskodawca nie dostarczył listy z nazwiskami 15 osób popierających pomysł – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego. - Spodziewamy się, że największe zainteresowanie będzie tuż przed upływem terminu składania wniosków, tak jak w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.
Formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie internetowe budzet.um.pabianice.pl albo w Biurze Obsługi Interesantów UM przy ul. Zamkowej 16 oraz w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych UM przy ul. Narutowicza 33, pok. nr 13. Z pytaniami można dzwonić (42) 22-54-632 lub pisać: budzet@um.pabianice.pl. Żeby złożyć propozycje do budżetu obywatelskiego, trzeba w bieżącym roku ukończyć przynajmniej 16 lat. Każdy mieszkaniec lub organizacja pozarządowa może złożyć maksymalnie 3 zadania, dołączając do nich listy poparcia z nazwiskami 15 osób.