Zbigniew Libera został pierwszym laureatem Nagrody Filmowej, przyznanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Szkołę Wajdy i warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jurorom spodobał się jego projekt filmu eksperymentalnego „Popołudnie w Barze Ozon”. Na nakręcenie tego filmu Libera dostał 500.000 zł.
Jury orzekło, że pomysł artysty z Pabianic „najpełniej godził jakości sztuk wizualnych z kinem współczesnym, a innowacyjny formalnie kształt filmu, wywodzący się z dotychczasowej twórczości tego artysty, został ciekawie połączony z intrygującą wizją świata, bohaterami i ich historią".
"Akcja filmu ma się dziać w przyszłości, w świecie post-kontroli, z miliardami nanokamer wdzierających się w każdy zakamarek rzeczywistości, nad którymi już utracono jakąkolwiek kontrolę. Bohaterowie spędzają swoje ostatnie dni zawieszeni w ekstremalnej sytuacji czasu ostatecznego, który zmusza ich do odpowiedzi na najważniejsze pytania" – napisał Libera w reżyserskim wprowadzeniu do tematu.
Komentarze do artykułu: Libera dostał Nagrodę Filmową!
Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.
Kliknij tutaj