Idealny dywan dla chłopca

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

utworzono: 2017-01-10 10:16:18
ostatnia modyfikacja: 2017-01-10 10:36:49
autor: Tekst partnerski
 
Urządzając pokój dla dziecka, nie możemy zapomnieć o podłodze, która stanowi ulubione miejsce zabaw naszych pociech. W ofercie specjalistycznych sklepów z dywanami znajdziemy szeroką gamę wzorów, motywów i kolorów, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak zatem wybrać idealny dywan dla chłopca? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek.

Urządzamy pokój dziecka

Przy wykańczaniu pokoju dla naszego malucha bierzemy pod uwagę jego zainteresowania i preferencje. Zależy nam, aby czuł się w nim dobrze i bezpiecznie oraz aby chętnie spędzał tam swój czas. Planujemy wnętrze tak, aby dawało możliwość beztroskiej zabawy. Musimy pamiętać także o tym, by w pokoju dziecka znalazło się miejsce do nauki.

Inaczej będzie wyglądał pokój chłopca, a inaczej dziewczynki. W ofercie sklepów znajdziemy bardzo duży wybór ciekawych, kolorowych i funkcjonalnych mebli do dziecięcych pokoi. Nie inaczej jest z dywanami, o czym możemy przekonać się m.in. przeglądając ofertę sklepu Dywante. Znalezienie właściwego dywanu dla chłopca nie jest wcale łatwą sprawą.

Wybieramy dywan

Dywan dziecięcy powinien być miękki, tak aby wygodnie się po nim chodziło. Stanowi też miejsce zabawy, musi być zatem wygodny i ciepły. Dzieci na dywanie siedzą, leżą i fikają koziołki. Trzeba zatem zadbać o ich bezpieczeństwo, a dywan idealnie amortyzuje upadki i stanowi dobrą izolację przed chłodem podłogi.

Dywan do pokoju dziecięcego, a szczególnie dywan dla chłopca powinien też być wykonany z materiału, który nie łapie kurzu i z którego łatwo można zetrzeć plamy. Oszczędzimy sobie i dzieciom stresu, jeśli będziemy wiedzieć, że plamę po soku czy farbie zetrzemy bez większego problemu.

Idealny dywan dla chłopca

Wymienione wyżej cechy dotyczą w zasadzie dywanów dla wszystkich dzieci. Są jednak cechy, które będą zdecydowanie rozróżniać dywany dla chłopców i dla dziewczynek.  Dywan dla chłopca będzie posiadał inne wzory, często będzie w innej kolorystyce. Popularne są dywany we wzór udający miasteczko lub ulice, po których można jeździć samochodem zabawką. Chłopcy z pewnością ucieszą się z dywanu z wizerunkami bohaterów popularnych bajek, planetami, dinozaurami, samochodami i innymi elementami, które dzieci po prostu lubią.

 Komentarze do artykułu: Idealny dywan dla chłopca

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

Nasze najnowsze video

Zawody crosstreningowe
adfacebook


reklama