Kto pierwszy wypił mleczko?

W Przedszkolu Miejskim nr 11 dzieci uroczyście obchodziły Światowy Dzień Kota

utworzono: 2018-02-26 10:38:16
ostatnia modyfikacja: 2018-02-26 10:40:09
autor:

Wszystkie kilkulatki z kociej drużyny upodobniły się tego dnia do czworonożnych przyjaciół: wymalowały na swoich twarzach czarne noski, wąsy i założyły kocie opaski.

Przedszkolaki poznały ciekawostki dotyczące kocich zwyczajów oraz sposoby opieki i pielęgnacji różnego rodzaju kotów. W klasie nie zabrało także kociego kącika, w którym zasiadły wszystkie koty przyniesione przez dzieci z domu oraz te, które bawią się z nimi w przedszkolu.

Dzieci rozmawiały o tym, jakie mogą być koty, oglądały prezentację multimedialną „W królestwie kotów”, bawiły się figurkami przedstawiającymi różne rasy kotów, naśladowały kocie ruchy w zabawach tanecznych, słuchały bajki o kocie w butach i rozpoznawały koty występujące w różnych bajkach. Brały też udział w konkursach polegających między innymi na jak najszybszym wypiciu porcji ciepłego mleczka, turlaniu kłębka wełny do koszyczka oraz odnalezieniu ukrytego kota.

Podsumowując kocie święto, nauczycielka przypomniała o zbiórce karmy dla potrzebujących kotów, podopiecznych Grupy „Miauczykotek”, organizowanej na terenie grupy i zaprezentowała fotografie kotów przeznaczonych do adopcji.

Na zakończenie uroczystości przedszkolaki zostały obdarowane upominkami oraz pozowały do pamiątkowych fotografii.

Kocie święto” zorganizowały nauczycielki Agnieszka Baśko i Dorota Rechcińska.
Komentarze do artykułu: Kto pierwszy wypił mleczko?

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj


Nasze najnowsze video

Brutalne pobicie starszego mężczyzny
adfacebook