Szczęśliwe dzieci to… bezpieczne dzieci

Pod takim hasłem w Przedszkolu Miejskim nr 11 zorganizowano zajęcia dotyczące właściwych sposobów zachowania się podczas pożaru

utworzono: 2017-06-09 11:20:07
ostatnia modyfikacja: 2017-06-09 11:20:13
autor:

Do przedszkolaków przyjechali strażacy z Fundacji „Ogień zabija”. Przypomnieli dzieciom, w jaki sposób należy zachowywać się podczas pożaru. Przedszkolaki dowiedziały się także, na jakie zagrożenia mogą być narażone dzieci w różnych sytuacjach i miejscach oraz jakie są właściwe sposoby ich eliminowania. Podczas rozmów ze strażakami dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych oraz zaprezentowały prawidłowy sposób ewakuowania się z budynku w chwili usłyszenia alarmu pożarowego.

Dodatkową atrakcją była możliwość przymierzania ubiorów strażackich i wykonywania w nich prostych czynności związanych z pracą strażaka.

W trakcie zajęć dzieci opowiadały o tym, czego nie wolno im robić kiedy są same w domu oraz w jaki sposób powinny się zachować w momencie zaobserwowania niebezpiecznych sytuacji mogacych wywołać pożar. Strażacy zaprezentowali również przedszkolakom czujnik dymu i spray gaśniczy oraz opowiedzieli o ich ważnym zastosowaniu w gospodarstwie domowym lub przedszkolu.

Na zakończenie spotkania każda grupa została obdarowana strażackimi kolorowankami. Na strażackie zajęcia zaprosiła przedszkolaków Agnieszka Baśko wspólnie z Dariuszem Fuksem i Jerzym Miniasem.
Komentarze do artykułu: Szczęśliwe dzieci to… bezpieczne dzieci

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj


Nasze najnowsze video

Zielona Górka na Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym GĘSINA
adfacebook