„Dwójka” znowu lepsza od „Jedynki”

Ukazał się Ogólnopolski Ranking Szkół „Perspektywy”. W województwie II Liceum Ogólnokształcące zajmuje 22. miejsce. I LO jest na 47.

utworzono: 2015-01-23 13:49:04
ostatnia modyfikacja: 2015-01-25 09:37:13
autor:

Miejsca w czołówce rankingu zajmują łódzkie licea. Najlepsze jest, tak jak rok temu, I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. W kraju wygrywa XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie.

W rankingu wojewódzkim na kolejnych miejscach uplasowały się szkoły z: Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza, Sieradza, Bełchatowa, Skierniewic, Opoczna, Łowicza i Wielunia. Pabianickie ogólniaki wypadały nieco gorzej. II LO jest na 22. miejscu w województwie łódzkim . To samo miejsce szkoła zajmowała rok temu. Dwa lata temu była pozycję niżej.

- Zawsze mogłoby być lepiej – twierdzi Krzysztof Zajda, dyrektor II LO. – Utrzymaliśmy ubiegłoroczną pozycję w województwie. Bywały takie lata, że byliśmy na arenie ogólnopolskiej o kilkadziesiąt miejsc wyżej.

I LO jest na 47. miejscu, a było na 30. Spadek odnotowuje coraz większy z roku na rok, bo w 2013 roku było 26. W kraju II LO jest na 273. miejscu i zostało zaliczone do „srebrnych szkół”. I LO w tym roku w ogóle nie zakwalifikowało się do pięćsetki. Rok temu było na 346. miejscu.

W rankingu pod uwagę brane są sukcesy w olimpiadach oraz wyniki z matury, zarówno podstawowej, jak i z przedmiotów dodatkowych.

Gorzej wypadły pabianickie technika. Zarówno w rankingu wojewódzkim jak i ogólnopolskim sklasyfikowano tylko jedną szkołę. To Zespół Szkół nr 2, który uplasował się kolejno na 21. i 250. miejscu. Brakło w rankingu Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół nr 3.

W przypadku rankingu techników pod uwagę brano również wyniki z egzaminów zawodowych.

Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji edukacyjnych i przewodniczących komisji olimpiad.
Komentarze do artykułu: „Dwójka” znowu lepsza od „Jedynki”

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

adNasze najnowsze video

Koncert na Wodnych Bębnach podczas obchodów Dni Wody w Pabianicach
adfacebook