Jakie skarby skrywa biblioteka?

Dzieciaki zmieniły się w tropicieli i jak prawdziwi harcerze łamały szyfry i odnajdywały poukrywane w całym budynku zagadki

utworzono: 2017-07-20 10:51:57
ostatnia modyfikacja: 2017-07-20 12:13:20
autor: pm

Biblioteka to bardzo tajemniczy budynek, pełen skrytek i pokoi, do których czytelnicy na co dzień nie zaglądają. Okazję, by przez chwilę pobuszować po tych miejscach, mieli uczestnicy półkolonii z Ośrodka Wsparcia Dziennego Junior, którzy bawili się w bibliotece w podchody.

Dzieciaki zmieniły się w tropicieli i jak prawdziwi harcerze łamały szyfry i odnajdywały poukrywane w całym budynku zagadki. Po drodze odwiedzały różne pomieszczenia, takie jak dział instrukcyjno-metodyczny czy hol z kiermaszem oraz wykonywały rozmaite zadania, m.in. liczyły schody i okna lub sprawdzały na płaskorzeźbie, kim był patron biblioteki. Każda z grup musiała dotrzeć do schowanej figurki dinozaura, z którym wiązała się ostatnia część zabawy. Dzieci musiały rozpoznać, jakiego prehistorycznego gada udało im się znaleźć i w przygotowanych książkach wyczytać o nim kilka ciekawostek, którymi później dzieliły się z pozostałymi. Na zakończenie na każdego czekał kubek lemoniady i coś słodkiego do przekąszenia. 
Komentarze do artykułu: Jakie skarby skrywa biblioteka?

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

ad


ad

Nasze najnowsze video

Święto Pieczonego Ziemniaka 2017
adfacebook


ad