Krzyś, Nikodem i Marcel najlepsi

Chłopcy zgarnęli trzy pierwsze nagrody w konkursie języka angielskiego

utworzono: 2017-03-20 13:52:01
ostatnia modyfikacja: 2017-03-20 14:18:24
autor:

W Szkole Podstawowej nr 9 zorganizowano drugi i trzeci etap XVI Konkursu Języka Angielskiego „Świstak” dla uczniów klas VI szkół podstawowych gminy Pabianice i gmin sąsiadujących.

Konkurs składał się z 3 części. Etap szkolny odbywał się w szkołach biorących udział w konkursie. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu z języka angielskiego. Laureaci etapu szkolnego przeszli do etapu międzyszkolnego. Tu było już trudniej. Na uczniów czekały aż cztery zadania. Musieli napisać list lub email nawiązujący do codziennych spraw 12-latka, posłuchać ze zrozumieniem tekstu, sprawdzić się w znajomości słówek i gramatyki oraz przeczytać tekst.

Następnie komisja w składzie: Wioletta Różycka-Śpionek – przewodnicząca, Magdalena Brzeska, Agnieszka Wójcik-Grudzińska i Ewa Zimoch wyłoniła grupę 10 finalistów z najwyższą liczbą punktów. Ta część konkursu miała formę gry komunikacyjnej.

- W tym etapie liczyła się przede wszystkim spontaniczność, umiejętność zachowania się w różnych codziennych sytuacjach, ale także poprawność leksykalna i gramatyczna – wyjaśnia organizatorka konkursu.

Uczniowie odpowiadali na losowane pytania i wykonywali zadania, np. rozmawiali na temat wylosowanej reklamy czy plakatu.

Najlepiej wypadł Krzysztof Wroński z SP 13, który zdobył 86 pkt. Punkt mniej uzyskał laureat drugiej nagrody – Nikodem Słabęcki z SP 9. Trzecie miejsce zajął Marcel Budaj z SP 14 – (83 pkt.), czwarte – Jagoda Wiśniewska z SP 9 (82 pkt.), piąte  – Jan Zawadzki z SP 14 (80 pkt.), szóste – Oliwia Brol z SP 3 (78 pkt.), siódme ex aequo – Jakub Herbrych z SP 13 i Szymon Bojanowski z SP 3 (76 pkt.), ósme miejsce ex aequo - Patryk Pluta z SP 3 i Aleksandra Rydz z SP Wola Zaradzyńska (75 pkt.).

Opiekunami konkursu były nauczycielki – Anna Ozimek i Magdalena Rybka-Woszczak.
Komentarze do artykułu: Krzyś, Nikodem i Marcel najlepsi

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

ad


ad

Nasze najnowsze video

Koncert na Wodnych Bębnach podczas obchodów Dni Wody w Pabianicach
adfacebook


ad