Nasze licea: Lepiej niż rok temu

Ogłoszono wyniki rankingu „Perspektywy 2017”. Pabianickie ogólniaki wypadły lepiej

utworzono: 2017-01-11 10:33:37
ostatnia modyfikacja: 2017-01-11 14:13:49
autor: kg

Obie szkoły wskoczyły na wyższe pozycje niż rok temu. I Liceum Ogólnokształcące jest teraz na 272. miejscu. Rok temu było na 284.

- Poszliśmy w górę o dwanaście miejsc i to cieszy – mówi Alicja Bujacz, dyrektor I LO. - To wspólny sukces naszych uczniów i nauczycieli. Będziemy dalej pracować, żeby wynik za rok był jeszcze lepszy.

Wyżej niż rok temu jest również II Liceum Ogólnokształcące. Szkoła z 414. miejsca w 2016 roku wskoczyła na 354. w rankingu „Perspektywy 2017”. II LO podnosi się powoli, bo dwa lata temu było o wiele wyżej. Szkoła zajmowała 254. miejsce. I miejsce w ogólnopolskim rankingu zajmuje XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

W województwie łódzkim I LO zajmuje 23. miejsce. Rok temu było na 26. II LO jest teraz na 31. Podskoczyło o jedno. Najlepsze jest I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Łodzi.

Pabianickie technika w tym roku nie zakwalifikowały się do rankingu ogólnopolskiego. Oznacza to, że zajmują poniżej 250. miejsca. Przez kilka lat z rzędu był w tym rankingu Zespół Szkół nr 2. Rok temu szkoła cieszyła się z sukcesu, bo zajmowała 195. miejsce. Teraz jest 22. w rankingu wojewódzkim. Tutaj również mamy na 50. miejscu Zespół Szkół nr 3. Nie widnieje natomiast w rankingach Zespół Szkół nr 1.

Ranking co roku przygotowuje „Rzeczpospolita” i „Perspektywy”, edukacyjny portal maturzystów. W kapitule zasiadają wykładowcy i nauczyciele, którzy kwalifikują szkołę według wcześniej przygotowanego wzoru. W walce o wysokie miejsce liczą się przede wszystkim wyniki z matur, a także liczba uczniów, którzy są laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad.
Komentarze do artykułu: Nasze licea: Lepiej niż rok temu

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

reklamareklama


Nasze najnowsze video

Koncert na Wodnych Bębnach podczas obchodów Dni Wody w Pabianicach
adfacebook