Nakręcają najmłodszych bezpieczną energią

Policjanci i przedstawiciele PGE Dystrybucja przyjechali z wizytą do najmłodszych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ksawerowie

utworzono: 2017-10-11 10:32:24
ostatnia modyfikacja: 2017-10-11 10:51:16
autor:

Uczniowie poprzez zabawę uczyli się, skąd bierze się prąd, jaką drogą płynie do domu czy do szkoły oraz jak ważny i pożyteczny jest w naszym życiu. Poznały zasady bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi oraz jakie zagrożenia niesie ze sobą nieostrożne obchodzenie się z tymi urządzeniami. Dzieci poznały również numer alarmowy do pogotowania energetycznego oraz dowiedziały się, jak na co dzień oszczędzać energię elektryczną. Na zakończenie spotkania dostały kolorowe opaski odblaskowe.

O tym, jak ważne jest ich noszenie, w szczególności w okresie jesienno-zimowym i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze, rozmawiali z dziećmi dzielnicowi z ksawerowskiego posterunku oraz profilaktyk społeczny mł. asp. Aleksandra Białkowska.

Udział dzielnicowych w spotkaniach z dziećmi jest elementem programu „Dzielnicowy bliżej nas”. 

Spotkanie z dziećmi w Ksawerowie rozpoczęło cykl spotkań z uczniami klas I-III w ramach programu „Bezpieczna energia elektryczna” w powiecie pabianickim. Dzielnicowi wspólnie z łódzkimi energetykami odwiedzą jeszcze dwanaście szkół, nakręcając najmłodszych pozytywną i bezpieczną energią.
Komentarze do artykułu: Nakręcają najmłodszych bezpieczną energią

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

ad


ad

Nasze najnowsze video

Święto Pieczonego Ziemniaka 2017
adfacebook


ad