Skąd ten prąd?

Pabianiccy policjanci oraz łódzcy energetycy spotkali się po raz kolejny z uczniami klas I-III

utworzono: 2017-11-13 16:18:11
ostatnia modyfikacja: 2017-11-13 16:21:02
autor:

Pabianiccy policjanci oraz łódzcy energetycy spotkali się po raz kolejny z uczniami klas I-III, by przekazać im pełne pozytywnej energii wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Tym razem odwiedzili szkoły podstawowe w Pawlikowicach i Dłutowie w ramach programu „Bezpieczna energia elektryczna”.

Uczniowie poprzez zabawę uczyli się, skąd bierze się prąd, jaką drogą płynie do domu i do szkoły oraz jak ważny i pożyteczny jest w naszym życiu. Dzieci poznały również numer alarmowy do pogotowania energetycznego oraz dowiedziały się, jak na co dzień oszczędzać energię elektryczną. Rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania energetyka. Na koniec spotkania otrzymały elementy odblaskowe.

O tym, jak ważne jest ich noszenie, w szczególności w okresie jesienno-zimowym i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze, rozmawiali z dziećmi dzielnicowi oraz policjanci.   Funkcjonariusze przypomnieli uczniom o właściwym zachowaniu się w obrębie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach i zachowaniu zasad bezpieczeństwa wobec obcych psów.

Udział dzielnicowych w spotkaniach z dziećmi jest elementem programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

 
Komentarze do artykułu: Skąd ten prąd?

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutajadNasze najnowsze video

Zawody crosstreningowe
adfacebook


reklama