Znajduje się na niej kilkadziesiąt rekwizytów, stworzonych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wystawę można oglądać w 3 salach naszego muzeum. Zobaczymy na niej eksponaty proste, jak np. książka czy domino, jak i bardziej zaawansowane. Do tych drugich należy np. człowiek, na którego ciele po odpowiednim dopasowaniu brakujących elementów zapala się żarówka; robot, którym sterujemy, prowadząc go przez układ pokarmowy człowieka; pająk na pilota, który ma za zadania przejść labirynt, czy kukła z otwartą klatką piersiową i brzuchem, na której musimy zaznaczyć zainfekowany przez bakterie obszar.

Na piętrze Zamku znajdziemy eksponaty skłaniające do myślenia, czy nauka powinna rozwijać bez ograniczeń. Mamy tam np. układankę, na której zaznaczamy cechy znanych naukowców; grę, w której wcielamy się w postać naukowca rozpoczynające pracę w koncernie farmaceutycznym, czy grę, w której musimy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy każdy może zostać szalonym naukowcem.

Zajęcia dla grup zorganizowanych dzieciaków prowadzone będą do 28 kwietnia. Mogą odbywać się we wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 10.00-15.00. Trwają ok. godziny. Kosztują 1 zł od osoby. Maksymalna liczba uczestników to 25 osób. Wiek - od 4 klasy szkoły podstawowej. Umawianie grup: Justyna Ruszkiewicz, tel. (42) 215 39 82.