W tym artykule skupimy się jednak na drugim co do ilości obsługiwanych pasażerów lotnisku w Polsce. Mowa tu o porcie lotniczym w podkrakowskich Balicach, obsługującym rocznie niemal 6 milionów pasażerów. Bogata oferta lotów, dogodny dojazd oraz szeroko rozwinięta sieć parkingów w bezpośredniej bliskości lotniska sprawiają, że dalszy rozwój lotniska jest tylko kwestią czasu. Tym bardziej mieszkańcy Pabianic powinni zainteresować się tym, co mają do zaoferowania władze lotniska.

Dojazd z Pabianic w rejon parkingów przy lotnisku Balice

Aby z rejonu Pabianic i Łodzi dojechać w okolice podkrakowskiego portu lotniczego, należy kierować się najszybszą możliwą drogą do autostrady A1. Jadąc około 170 kilometrów na południe, dotrzemy do węzła łączącego autostrady A4 i A1 w Mysłowicach. Autostradą A4 dojedziemy w kierunku wschodnim już bezpośrednio w okolice lotniska oraz parkingów Balice. Z autostrady należy zjechać na jednym z węzłów: Balice I lub Balice II. Parking możemy zarezerwować już od 5 zł za dzień w porównywarce PARKLOT (https://www.parklot.pl/pl/parking-lotnisko/balice/).

Parkingi przy lotnisku Balice

Infrastruktura parkingowa wokół Portu Lotniczego Kraków-Balice jest bardzo rozbudowana. Przede wszystkim warto wspomnieć o położonych bezpośrednio przy terminalu parkingach zarządzanych przez władze lotniska. Do dyspozycji jest wielopoziomowy parking długoterminowy oraz tradycyjne parkingi terenowe. Możemy na nich pozostawić auto na dłuższy okres za niewygórowaną kwotę. Jak na każdym lotnisku, także w Balicach funkcjonuje tzw. strefa Kiss&Fly pozwalająca zatrzymać pojazd na maksymalnie 10 minut, nie uiszczając przy tym żadnej opłaty. Oprócz standardowego Parkingu Balice usytuowanego na terenie portu lotniczego istnieje rozwinięta sieć parkingów znajdujących się na drogach dojazdowych do lotniska. Dzięki dużej konkurencji bez problemu znajdziemy parking z atrakcyjną ofertą cenową.

Sprawdź także: http://www.magazynvip.pl/6-rzeczy-ktore-musisz-wiedziec-przed-lotem/