Polisa mieszkaniowa - gdzie szukać informacji

Internet to przestrzeń, w której znajdziesz wszystko

utworzono: 2017-03-16 16:50:18
ostatnia modyfikacja: 2017-03-17 10:24:43
autor: Tekst partnerski
Informacje o polisie mieszkaniowej najszybciej znajdziesz w sieci.
 

Posiadanie mieszkania urządzonego ze smakiem to dla wielu osób sprawa priorytetowa i wyznacznik statusu społecznego. O taką nieruchomość warto dbać nie tylko okazjonalnie podczas sprzątania czy remontu, ale na co dzień, tak by dorobek całego życia nie został zniszczony przez pożar lub kradzież z włamaniem.

„Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko” – tę słynną anegdotę filmową z łatwością można zastosować do ubezpieczeń nieruchomości. Bo tak jak trudno jest znaleźć dobre mieszkanie, równie sporym kłopotem będzie wyszukanie dobrej polisy. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych – w dobie internetu zadanie to okaże się prostsze niż kiedykolwiek.

Fachowe treści na stronie

Internet stanowi przestrzeń, gdzie można w prosty sposób kupić wiele produktów dostępnych niegdyś wyłącznie w punktach stacjonarnych. Dziś, dzięki tysiącom wygodnych aplikacji i rozwiniętej sprzedaży wysyłkowej, łatwo zdobyć wymarzone buty, rower czy szafę bez wychodzenia z domu.

W podobnym modelu handlowym funkcjonują produkty usługowe. Nie jest problemem zakup online doładowania do telefonu, polisy mieszkaniowej ani dostawcy energii elektrycznej. Internauta zyskuje jeszcze więcej, a mianowicie możliwość porównania wybranych produktów przed podjęciem ostatecznej decyzji.

W przypadku ubezpieczeń, a dokładniej polis mieszkaniowych, warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora – jeden z nich dostępny jest na stronie  www.ubezpieczeniemieszkania.pl – bądź formularza, za pomocą którego możliwe będzie zamówienie produktu według wcześniej ustalonych kryteriów.

Kalkulator ubezpieczeń jest narzędziem obecnym na specjalistycznych stronach poświęconych polisom. Tam też warto zapoznać się z treścią dedykowaną jako porady, blog czy ubezpieczeniowy przewodnik. Szczególnie blog może być cennym źródłem informacji o ubezpieczeniach w ogóle czy konkretnym produkcie polisowym.

 

Opinie innych ubezpieczonych

Wiadomo, że najlepszy produkt to ten, który został polecony przez znajomych czy rodzinę. Jeśli chodzi o ubezpieczenia, dochodzi tu jeszcze jeden element – odszkodowanie. Nic bowiem nie działa skuteczniej pod względem marketingowym niż pozytywna opinia ubezpieczonego, który otrzymał zadośćuczynienie finansowe w wysokości, jakiej się spodziewał.

Najwięcej opinii można znaleźć na dedykowanych forach internetowych, które mają jednak jedną podstawową wadę – śledzący dyskusję na forum czy opinii nie jest w stanie sprawdzić autentyczności tych treści. Własne zdanie na temat taki jak ubezpieczenie mieszkania a opinie na www.ubezpieczeniemieszkania.pl będą się różnić, co nie znaczy, że nie ma ratunku.

Warto wtedy bezpośrednio sięgnąć do źródła informacji, jakim jest dokument o nazwie Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Plik OWU można pobrać bezpłatnie na stronie każdego ubezpieczyciela. Znajduje się w nim szczegółowy regulamin przyszłej umowy, są wskazane warunki otrzymania odszkodowania i te sytuacje, w których świadczenie finansowe nie będzie przyznane.

Internet jest najszybszą metodą sprawdzenia polisy i porównania wyników. Osobista wizyta w placówce kilku ubezpieczycieli byłaby zadaniem bardzo czasochłonnym i nie pozbawionym kosztów, jak choćby konieczność dojazdu w różne punkty miasta. Z kolei w przypadku mniejszych miejscowości, gdzie swoją siedzibę ma ograniczona liczba agentów ubezpieczeniowych, największym mankamentem jest ograniczona możliwość wyboru.

 

 

 
Komentarze do artykułu: Polisa mieszkaniowa - gdzie szukać informacji

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

ad


ad

Nasze najnowsze video

Koncert na Wodnych Bębnach podczas obchodów Dni Wody w Pabianicach
adfacebook


ad