Nie przyjść na ten koncert, to grzech

Doskonały muzyk, Grzech Piotrowski wystąpi w niedzielę w Pabianicach

utworzono: 2017-01-10 14:11:52
ostatnia modyfikacja: 2017-01-10 14:44:14
autor:

Koncert artysty zaplanowano 15 stycznia w kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Piotra i św. Pawła (ul. Zamkowa 8) o godz. 17.00. Wystąpi też Orkiestra Polish Camerata pod batutą Marka Głowackiego. Wstęp wolny.

Współorganizatorem wydarzenia jest Hotel Fabryka Wełny.

Za wikipedią: Grzech Piotrowski (ur. 12 lipca 1974 w Olsztynie) – polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista, a także wydawca. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

W 1997 roku założył grupę Alchemik, w której występowali m.in. studiujący wówczas na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach Łukasz i Paweł Golcowie. Grupa zdobyła kilka nagród, między innymi na festiwalu Jazz nad Odrą w 1997 roku oraz na festiwalu Jazz Hoeilaart w Belgii w 1998 roku, gdzie zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

W 2003 roku opracował wraz z zespołem Alchemik muzykę do filmu „Powiedz to, Gabi” w reżyserii Rolanda Rowińskiego. W 2005 roku zagrał na saksofonie w słuchowisku „Saksofon basowy” Josefa Skvoreckiego w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego. Realizacja otrzymała Grand Prix w kategorii słuchowisk radiowych na festiwalu Dwa Teatry, a Piotrowski otrzymał nagrodę za kreację instrumentalną. Również w 2005 roku ukazała się jego solowa płyta, zatytułowana „SIN”.
Komentarze do artykułu: Nie przyjść na ten koncert, to grzech

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

ad


ad

Nasze najnowsze video

Święto Pieczonego Ziemniaka 2017
adfacebook