Spektakl muzyczny Edyty Geppert

Po raz pierwszy w Łodzi razem – Edyta Geppert i Kroke. Bilety po 90 i 120 zł.

utworzono: 2010-12-28 12:20:15
ostatnia modyfikacja: 2010-12-28 12:31:17
autor: redakcyjny zespół

Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej – 17 stycznia, godz. 20.00

Edyta Geppert kilka lat temu nawiązała współpracę z krakowskim klezmerskim zespołem Kroke, bardzo dobrze znanym za granicami kraju (również z koncertów z Nigelem Kennedy’m). Owocem ich wspólnej pracy jest wyjątkowy spektakl muzyczny – „Śpiewam życie”, stworzony przy wydatnej pomocy znakomitego aranżera Krzysztofa Herdzina i wszechstronnego perkusisty Tomasza Grochota, w reżyserii Piotra Loretza. Oprawą koncertu jest unikatowa scenografia wirtualna krakowskiego artysty – Bartka Kulasa.

Połączenie Edyty Geppert i Kroke to klimat niezwykły – wycieczka w świat tradycyjnej muzyki żydowskiej, ognistych porywów bałkańskich; to żywiołowość, smutek i zaduma splecione ze sobą; niepowtarzalny klimat świata, który przeminął, zostaje wskrzeszany wraz z pierwszymi dźwiękami instrumentów, by porwać publiczność w zaczarowany świat tekstów pisanych przez samo życie i muzyki płynącej prosto z serca. To wyjątkowa okazja uczestniczenia w ich dopracowanym do perfekcji spektaklu muzycznym i przeżycia wyjątkowych emocji, jakich dostarczają tylko najbardziej utalentowani artyści.

Udział biorą: Edyta Geppert, Kroke - Tomasz Kukurba – altówka, Tomasz Lato – kontrabas, Jerzy Bawoł – akordeon. Gościnnie: Tomasz Grochot – perkusja, Krzysztof Herdzin – fortepian. Scenariusz i reżyseria – Piotr Loretz. Scenografia wirtualna – Bartek Kulas

Bilety w cenie 90 i 120 zł w Kasie Filharmonii Łódzkiej - tel. 42 664 79 79, w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Piotrkowska 102a, tel. 42 633 92 21), oraz na stronach portalu www.ebilet.pl. 
Komentarze do artykułu: Spektakl muzyczny Edyty Geppert

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

ad

ad


ad

Nasze najnowsze video

Koncert na Wodnych Bębnach podczas obchodów Dni Wody w Pabianicach
adfacebook


ad