Tematem koncertu były piękne kolędy i pastorałki, niektóre słyszane już bardzo rzadko.

Chór „Gloria Trinitatis” z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach działa od 2007 r. i zrzesza 30 śpiewaków. Na koncercie wykonał m.in. kolędę Preisnera „Śpij Jezu, śpij”. Chórem dyryguje Mirosław Piotrowski.

Chórzyści z Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” z Dobronia - to już historia 130-letnia. Wystąpili wraz z sekcją instrumentalną. Słuchaczom najbardziej spodobała się pastorałka „Gwiazda na kiju”. Chór prowadzi Piotr Koper.

Parafię św. Maksymiliana Kolbego reprezentował istniejący od 1981 r. chór pod batutą Grzegorza Lorka. Obecnie zespół liczy 30 chórzystów. Wykonali oni najpiękniejsze kolędy, m.in. „ W żłobku na sianie”.

Ze Rzgowa do MOK-u przyjechali artyści - amatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury - chór pod nazwą „Camerata”. Istnieje już 14 lat. Dyrygentem jest Izabela Kijanka.

Gospodarzem koncertu był „Akord”, który skupia członków działających w zespołach senioralnych sekcji muzycznej MOK-u. Opiekunem i kierownikiem artystycznym chóru jest Mirosław Piotrowski.

Po bardzo udanym koncercie organizatorzy już myślą o następnym. Będzie o tematyce patriotycznej.

Muzyka chóralna od wielu lat była mocną stroną Pabianic. Warto wspomnieć, że to właśnie w naszym mieście urodził się znany chórmistrz, dyrygent i kompozytor Karol Mieczysław Prosnak, którego pieśni śpiewają niemal wszystkie chóry. Prosnak od 1920 prowadził Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” i Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Pabianicach.
Jego działalność chórmistrzowska zaowocowała utworzeniem z inicjatywy chóru „Dzwon” z Pabianic - Festiwalu Pieśni Chóralnej im. Karola Prosnaka, który przez 20 lat był stałym wydarzeniem kulturalnym Pabianic. Obecnie śpiew chóralny nie jest tak popularny jak za czasów Prosnaka, jednak wciąż jeszcze ma wielu zapaleńców, którzy kultywują ten rodzaj sztuki.