ad
 
Pabianiczanka Izabela Wyrwa została nagrodzona na międzynarodowej wystawie. To brązowy medal
 
- To druga pod względem wielkości wystawa na świecie – informuje pani Izabela. - Odbywa się cyklicznie co dwa lata.
 
Teraz była 8. edycja wystawy promującej szeroko pojętą sztukę włókna, zatytułowana "FROM LAUSANNE TO BEIJING".
 
- Nagrodę otrzymałam za pracę "...tileTEXTILEtex...", wykonaną z czarnego sznurka syntetycznego. Praca wykonana jest w technice własnej – tłumaczy.
 
Izabela Wyrwa jest wykładowcą w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pracuje jako adiunkt w Pracowni Tkaniny Unikatowej na Wydziale Tkaniny i Ubioru, prowadzonej przez prof. Włodzimierza Cygana.
 
- Moje prace są wyrazem fascynacji przestrzenią, materią tkaniny, rysunkiem. O fascynacjach tych mówię w sposób typowy dla siebie, czyli w sposób nieoczywisty. Podobnie jak materiały i surowce, których używam, nie zawsze są kojarzone z tkaniną - mówi o swoich pracach artystka.
 
Jej prace są dość często nagradzane. Rok temu w Gdyni na 9. Międzynarodowym Nadbałtyckim Triennale Miniatury Tkackiej znalazła się w gronie 140 najlepszych prac, które jury festiwalu wyłoniło z grona 255. Autorami byli artyści pochodzący z 35 krajów. Za pracę „Zakłócenia” Wyrwa otrzymała wyróżnienie. Trzy lata temu Srebrny Medal przywiozła z 13. Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi. W 2006 roku pabianiczanka obroniła doktorat w ASP. 
Prace pani Izabeli powstają z drutu, siatki, metalu, tworzywa sztucznego...
 
- Inspiruje mnie natura i przyroda. Uwagę twórczą skupiam głównie na formie oraz tworzywie, w związku z tym moje obiekty pozbawione są treści społecznych – wyjaśnia.
 
Wciąż czekamy na pierwszą wystawę Izabelli Wyrwy w Pabianicach.