Zawody zgromadziły ponad pół tysiąca zawodników z Polski i krajów ościennych. Walczyli oni trzy dni.

W pierwszy i ostatni dzień rozegrano bieg klasyczny w lasach okalających Jelenią Górę, a w drugi dzień sprint miejski na starówce. O zwycięstwie w całej imprezie decydowała
suma czasów. Dwójka zawodników z Azymutu stanęła w końcowej klasyfikacji na najwyższym stopniu podium. Michał Olejnik, który tym razem wystartował w kategorii seniorów (jest jeszcze juniorem), zajął na poszczególnych etapach 2., 2. i 1. miejsce. W kategorii do lat 14 złoto zgarnęła zaś Kinga Królik (miejsca na etapach 2., 1., 2.).

W zawodach wystartowała także Daria Lajn, dla której był to przerywnik obozu kadry Wojska Polskiego w Szklarskiej Porębie. Daria wystartowała w sprincie, który wygrała oraz w następny dzień w klasyku, zajmując 1. miejsce w sprincie oraz 3. w klasyku.