W Załęczu Małym rozegrano mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu na orientację. Zawodnicy Azymutu Pabianice zdobyli dwa medale. Maria Pabich w kategorii seniorek zdobyła brązowy medal. Michał Olejnik zaś sięgnął po 5. złoty medal w tym sezonie. Michał, tak jak w poprzednich mistrzostwach, zdeklasował rywali zwyciężając z ponad 13-procentową przewagą.

Niestety, to najprawdopodobniej ostatni medal Michała w barwach pabianickiego klubu. Wszystko wskazuje na to, że od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Grunwaldu Poznań.

Blisko strefy medalowej znalazła się Daria Lajn, która uplasowała się na 4. miejscu w kategorii seniorek. W sumie zawodnicy Azymutu w sezonie letnim zdobyli 7 medali w MP seniorów i juniorów oraz dwa w kategorii młodzików.

W zawodach towarzyszących mistrzostwom na medalowych miejscach uplasowali się: 2. Dawid Zając, 3. Konrad Płuciennik (obaj M12), 3. Jakub Kisielewicz (M14), 1. Marta Majchrzak (K Open). W klasyfikacji klubowej mistrzostw Załęczańskiego Parku Krajobrazowego pabianicki klub uplasował się na 1. miejscu.