Zawody rozegrano w Lublinie. W sobotę zawodnicy walczyli w sztafetach. W kategorii S70 po srebro sięgnęła para Maria Pabich/Tomasz Tkaczuk.

W niedzielę po złoto w kategorii K16 sięgnęła 14-letnia Julia Krempińska.

W kategorii M18 tytuł wicemistrzowski zdobył Konrad Płóciennik. Blisko podium znaleźli się Dawid Zając (5. miejsce) oraz Dawid Kalisiak (6.).

Kategorię K35 wygrała Maria Pabich, w kategorii K40 także zwyciężyła zawodniczka z Pabianic - Katarzyna Konc. Natomiast kategorię M35 wygrał zdecydowanie Tomasz Tkaczuk, wyprzedzając o ponad minutę wielokrotnego reprezentanta Polski Wojciecha Dwojaka.

Zawody te były jednocześnie ostatnią eliminacją do mistrzostw Europy juniorów na Słowacji. Z Pabianic na europejski czempionat pojadą: Julia Krempińska, Kinga Królik oraz Konrad Płóciennik.