Najpierw zawodniczka UKS 190 Łódź w znakomitym stylu rozprawiła się z rywalkami podczas mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie w wyścigu na 800 metrów kraulem. Nie dość, że zdecydowanie wygrała serię finałową i zdobyła, to jeszcze z czasem 8.39,55 ustanowiła nowy rekord Polski 18-latków i zapewniła sobie minimum na mistrzostwa świata w Budapeszcie. To trzeci wynik w historii polskiego pływania na tym dystansie.

7. miejsce w tym wyścigu zajęła młodsza siostra triumfatorki, Karolina Piechota.

Kolejne złoto Paulina dołożyła w niedzielę, na dystansie 1.500 metrów kraulem, który wygrała z czasem 16.41,28. Karolina była 5.

W wyścigu na 400 metrów kraulem Paulina sięgnęła po srebrny medal z czasem 4.16,56.

W wyścigu sztafet 4x200 metrów kraulem drużyna UKS Łódź z pabianiczankami w składzie wywalczyła brązowy medal.