ALMMA 27 to Mistrzostwa Polski Zachodniej, które po raz pierwszy w historii odbyły się w Zgierzu. Tradycyjnie już wysoką formę zaprezentowali pabianiccy zawodnicy. W turnieju ograniczonej formuły seniorów Marcin Chałaśkiewicz zdobył kolejne złoto w kat. 87 kg. Srebro przypadło zaś Marcinowi Miziale, który „skorzystał” na tym, że kontuzji doznał Adrian Krzeszewski z Gracie Barra Łódź i do walki pomiędzy nimi nie doszło. Obaj trenują na co dzień w Okniński Pabianice u Tomasza Janiaka.

Ponownie zaś srebro w kat. 80 kg wywalczył Filip Danych, który w tych zawodach startował jako zawodnik niezrzeszony. Dotychczas także trenował u trenera Janiaka. Filip stoczył 4 ciężkie walki i w ostatecznym rozrachunku przegrał jedynie z Filipem Kierzkowskim z United Gym. Był to szósty medal 21-latka na zawodach Amatorskiej Ligi MMA. Teraz pabianiczanin przygotowuje się do Mistrzostw Polski Wschodniej, które odbędą się 4 listopada w Sochaczewie.