Monika Rykała - 12-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 - została mistrzynią Europy w kategorii juniorek do lat 12. W rozegranych tuż przed świętami w Warszawie mistrzostwach Europy w szachach szybkich (15 minut + 10 sek. na ruch dla zawodnika) najlepiej spisała się reprezentantka PAFANA PTC. W nagrodę dostała pamiątkową statuetką i 100 euro.

- W tym roku wywalczyła szóste miejsce w szachach klasycznych i piąte miejsce w szachach błyskawicznych. Są to najlepsze osiągnięcia w historii Pabianic - mówi Krzysztof Długosz, trener Moniki.

To była największa w Polsce szachowa impreza. Startowało w niej 671 zawodników (w tym 47 arcymistrzów i 6 arcymistrzyń) z 24 państw. Klasyfikację generalną wygrał Radosław Wojtaszek (AZS UMCS Lublin) – aktualny trener mistrza świata Hindusa Wiszi Ananda.