Oto najlepsi:

Floret: Julia Walczyk. Ma 11 lat. Jest zawodniczką Zjednoczonych. Wygrała I Europejski Festiwal Szermierki (walczyło ponad 400 zawodników z 12 krajów). Druga w Polsce (w kategorii wiekowej 10–11 lat).
– Ma talent. Jeśli będzie trenowała z takim zaangażowaniem jak dotychczas, są przed nią niezłe perspektywy – uważa trener Przemysław Pawłowski.

Szachy: Sebastian Fronczak. Ma 11 lat. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Awansował do Mistrzostw Polski w Łebie. Zdobył mistrzostwo województwa łódzkiego. Przygodę z szachami rozpoczął w wieku 7 lat.
– Dziadek przyszedł do nas w odwiedziny i przyniósł szachy – wspomina Sebastian. – Tak zacząłem grać.
Potem mama Sebastiana znalazła w gazecie ogłoszenie o naborze do klubu szachowego. Zapisała syna. Tak rozpoczęła się przygoda Sebastiana z królewską grą. Jego sportowym idolem jest Hindus Viswanathan Anand, tegoroczny mistrz świata.

Biegi przełajowe: Daria Lajn. Ma 19 lat. Tegoroczna maturzystka. Wkrótce przeprowadzi się do Gdyni, gdzie chce studiować terenoznawstwo w Akademii Morskiej lub biotechnologię na PG. Srebrna medalistka mistrzostw województwa łódzkiego, wygrała Grand Prix Silesia w Jarnołtówku.
Jej cel to przyszłoroczne Mistrzostwa Świata juniorów we Włoszech.
– Marzeniem byłoby walczenie o miejsce w pierwszej dziesiątce biegu długodystansowego i średniodystansowego oraz pierwszą piątkę w biegu sztafetowym – wyznała Daria.

Biegi przełajowe: Michał Olejnik. Brązowy medalista Mistrzostw Europy. Ma 16 lat. Uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym. Jest zawodnikiem klubu Azymut.
– Zacząłem biegać, bo moim nauczycielem wychowania fizycznego został Jerzy Woźniak, trener biegów na orientację – wspomina.
Przygotowania do zawodów są bardzo długie i precyzyjne. Michał ciężko trenuje. Przed Mistrzostwami Europy juniorów dwukrotnie był w Szwajcarii na obozach kadry Polski. Dba o dietę, pracuje z psychologiem.
– Gdy zdam maturę, chcę przejść do jednego z trzech wojskowych klubów w Polsce – mówi.
Ma zamiar powalczyć na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w kategorii M20.
Jego idolem jest francuski biegacz na orientację Thierry Gueorgiou – 3–krotny mistrz świata i wielokrotny medalista Pucharu Świata.

Kolarstwo: Katarzyna Matusiak. Ma 16 lat. Brązowa medalistka mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas. W „czasówce” parami zajęła czwarte miejsce. Jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego. Jeździ w barwach Tramwajarza Łódź.
– Jeździłam z mamą na zgrupowania, wyścigi i zapatrzyłam się w nią. To był impuls – mówi.
Kasia jest córką Bogumiły Matusiak – 24–krotnej mistrzyni Polski w kolarstwie. Trenuje od roku. Niechętnie mówi o celach na najbliższy sezon.
– Będę ciężko pracowała na dobre wyniki – obiecuje.

Kendo: Mikołaj Kamiński. Ma 14 lat. Zwyciężył w międzynarodowych zawodach kendo w Londynie Mumeishi 3's. Startowało tam kilkudziesięciu zawodników z całego świata.