Piechota wyprzedziła w klasyfikacji jedenastokrotną (!) medalistkę mistrzostw Polski do lat 16, Aleksandrę Iwanowską (Juvenia Wrocław) oraz 16-letnią Weronikę Hallman (Solex Lębork), która zdobyła dwa medale mistrzostw Polski seniorów w pływaniu żabką.

Tak naszą zawodniczkę charakteryzuje fachowy portal:
„Zawodniczka UKS 190 Łódź w 2016 roku zadebiutowała na wielkiej międzynarodowej imprezie wśród seniorów, startując na mistrzostwach Europy w Londynie. Nie zabrakło jej także na juniorskim czempionacie Starego Kontynentu w Hodmezovasarhely, gdzie dwukrotnie meldowała się w pierwszej ósemce. Na 1.500 m stylem dowolnym była szósta, zostając najszybszą siedemnastolatką w historii polskiego pływania w tej konkurencji, a na 800 metrów uplasowała się na siódmej lokacie. Tegoroczne występy zakończyła w efektownym stylu na mistrzostwach Polski w Olsztynie. Złoto na 800 m stylem dowolnym okrasiła rekordem kraju w swojej kategorii wiekowej, wygrała też zmagania na 1.500 m stylem dowolnym. Podczas letnich oraz zimowych mistrzostw Polski 17- i 18-latków pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium”.

Pabianiczanka znalazła się w gronie tak zacnych postaci polskiego pływania, jak m.in. Radosław Kawęcki i Alicja Tchórz.