82. mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym w Radomiu: 97 zawodników z 29 klubów, w tym dwóch zawodników z PTC w wadze 120 kg.

- Bardzo dobrze zawalczył Jakub Pietrzak, który po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją (operacja stawu barkowego) i po zrzuceniu 12 kg nadwagi stanął do walki w stawce 14 zawodników - informuje Waldemar Sawosz, trener naszych zapaśników

W eliminacjach walczył bardzo dobrze, wygrywając kolejno trzy pojedynki: Bogdana Rywackiego z Olimpijczyka Radom położył na plecy, z Rajmundem Łobodą z Olimpijczyka Radom (wicemistrza Polski sprzed dwóch lat) zwyciężył na punkty, a następnie wygrał na punkty z medalistą MP seniorów z kat. 96 kg, Sewerynem Szrederem (AZS W-wa). W finale na Kubę czekał młody, 23-letni Kamil Błoński (brązowy medalista MŚ juniorów) z Unii Racibórz. W tym pojedynku mimo ambitnej postawy Kuba nie miał za wiele do powiedzenia i wyraźnie przegrał 2:0, zdobywając wicemistrzostwo kraju dla PTC.

Gorzej wypadł ubiegłoroczny brązowy medalista w tej samej kategorii, Mariusz Nikiel. W pierwszej walce pokonał Tomasza Bujaka z Agrosu Zamość na punkty, w drugiej uległ ubiegłorocznemu mistrzowi Polski z kat.96 kg, Andrzejowi Debernemu z AKS Piotrków Tryb. Następnie pokonał na punkty Adriana Czernickiego z Olimpijczyka Radom. W małym finale o brąz spotkał się z Sewerynem Szrederem AZS W-wa.

- Na 7 sekund do końca III rundy miał brązowy medal, jednak niewybroniony wózek pozbawił go medalu, skończyło się punktowanym piątym miejscem - informuje trener.