W Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w sumo. Zawody zgromadziły rekordową liczbę 441 zawodników z 39 klubów. Udział wzięła także skromna trzyosobowa ekipa PTC (na więcej nie pozwoliły finanse).

Po raz pierwszy mistrzostwa zostały włączone do współzawodnictwa dzieci i młodzieży pod patronatem Ministerstwa Sportu.
Rewelacyjnie walczył kadet Dawid Grobelny (kat. 75 kg), który wygrał 5 walk i w stawce 39 zawodników zajął 3. miejsce. Tym samym zdobył pierwszy historyczny brązowy medal dla PTC w tej kategorii wiekowej. Jego kolega Michał Kędzia (kat. 55 kg) nie odegrał poważniejszej roli w turnieju, zajmując 29. miejsce.
Zawiódł inny junior - Jakub Białkowski. Kandydat do medalu w kat. 85 kg zajął 7. miejsce po wygraniu 4 walk i przegraniu walki w ćwierćfinale.