W Wierzbicy odbył się ogólnopolski turniej zapaśniczy o puchar wójta gminy Wierzbica. W zawodach wystartowało 157 zawodników w grupie młodzików i kadetów z 14 klubów z Polski, a PTC zdobyło 1. miejsce drużynowo w kadetach.

Wśród młodzików indywidualnie punktowane miejsca zajęli: 1. Michał Dybka (kat. 73 kg), 2. Jakub Ambroziak (85 kg), 3. Marcin Olejnik (47 kg), 5. Jakub Didoch (38 kg), 5. Kamil Przerywacz (47 kg), 5. Sebastian Dawicki (53 kg). Poza pierwszą piątką był Aleksander Rogalewicz (47 kg).

Wśród kadetów na podium znaleźli się: 1. Dawid Grobelny (76 kg), 1. Mateusz Domagała (100 kg), 2. Jakub Madaj (76 kg), 2. Wiktor Woźniak (46 kg), 3. Adrian Przerywacz (50 kg), 3. Damian Mikołajewski (76 kg), 3. Dominik Zastrużny (100 kg). Poza pierwszą piątką znaleźli się: Patryk Czech, Seweryn Praszkowski, Denis Błaszczyk oraz Damian Pietryszka, który uległ kontuzji i został wycofany z zawodów. Trenerem młodych zapaśników jest Grzegorz Szyszka.

Dla kadetów był to ostatni sprawdzian przed OOM, które odbędzie się w dniach 19-21 lipca w Piotrkowie Trybunalskim. Młodzików czeka jeszcze przed wakacjami, 7 i 8 czerwca Międzynarodowy Turniej UKS w Radomiu.