Zwyciężyła Anna Harkowska (Warmia i Mazury Kalisto) z czasem 2 h 40 min 35 sek. Druga była Ewelina Szybiak z Resovii, która straciła 1,58 min. Bogusia finiszowała najskuteczniej z siedmioosobowej grupki, 5 sekund za Szybiak.

Matusiak w swej bogatej kolekcji ma 25 złotych medali mistrzostw Polski. - Srebrnych i brązowych zdobyłam co najmniej drugie tyle. Trudno je wszystkie policzyć – mówi nasza cyklistka. - W tym miesiącu planuję jeszcze pościgać się w Kaliszu w ostatnim pucharze Polski i w mistrzostwach Polski par oraz w drużynie. Szkoda, że sezon się już kończy, bo jest forma – dodaje pabianiczanka.
W niedzielę w kryterium ulicznym w Imielinie Matusiak wywalczyła 2. miejsce. Pierwsza była Natalia Mielnik z Dzierżoniowa, a trzecia - Martyna Klekot z Częstochowy.