W Zduńskiej Woli odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w jeździe na czas. Wśród startujących zawodników nie zabrakło pabianiczan. W sobotę rozegrany został wyścig indywidualny. Tego dnia fantastycznie pojechał Przemek Juszkiewicz z Gatta Bike Team, który wywalczył srebrny medal w kategorii mężczyzn 30-39 lat. Pokonanie trasy liczącej 19 km zajęło Przemkowi 25 minut i 5 sekund. Pabianiczanin przegrał jedynie z Sebastianem Druszkiewiczem, który na co dzień jest zawodowym sportowcem – łyżwiarzem szybkim, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Tego dnia zaledwie 1 sekunda zabrakła innemu pabianiczaninowi startującemu w barwach Gatta Bike Team, Adamowi Ostojskiemu do zdobycia brązowego medalu w kategorii mężczyzn 20-29 lat.

Drugiego dnia przewidziano zawody w formule jazdy na czas parami. Adam wystartował w parze z pabianiczaninem Dominikiem Omiotkiem (również Gatta Bike Team). Panowie wykręcili czas 24 minuty i 37 sekund co z przewagą 43 sekundy nad drugą parą pozwoliło im zostać Mistrzami Polski! Pokonanie trasy w takim czasie oznacza średnią prędkość 46 km/h. Tego samego dnia bardzo dobrze zaprezentowała się również Bogumiła Matusiak, która po zakończeniu zawodowej kariery, obecnie z powodzeniem ściga się z Mastersami. Jadąc w parze z łodzianką Katarzyną Pernal panie osiągnęły czas 29 minut i 10 sekund. Był to najlepszy wynik w kategorii kobiet 40+ i tym samym Bogumiła Matusiak dołożyła kolejny złoty krążek dla Pabianic.

Już za trzy tygodnie w Brodnicy zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski ze startu wspólnego, gdzie Dominik Omiotek będzie bronił wywalczonego przed rokiem złotego medalu. W tej samej kategorii wystartuje również Adam Ostojski, który zapewne pomoże klubowemu koledze w obronie tytułu.