Dominika Szczygieł z numerem 18

Dominika rzucała kosze w Turcji

Dominika Szczygieł, koszykarka Grota Mobilisu Pabianice wraz z koleżankami z reprezentacji Polski wywalczyła 6. miejsce na olimpiadzie osób niesłyszących Deaflimpcs 2017 w tureckim Samsunie

utworzono: 2017-07-28 12:44:01
ostatnia modyfikacja: 2017-07-28 17:57:24
autor:

Turniej w koszykówkę kobiet trwał ponad tydzień. Polki w grupie A w pierwszym meczu pechowo przegrały z Włoszkami 48:49 (Dominika zdobyła 15 punktów i miała 15 zbiórek). O wyniku meczu zadecydowała ostatnia kwarta, przegrana przez nasze 14:26. W drugim lepsza od Polski okazała się Litwa, która wygrała 54:35. Dominika zdobyła w tym pojedynku 12 punktów i miała 11 zbiórek. Trzeci pojedynek wygrany przez Polki 53:26 z reprezentacją Chin. 22 punkty, 11 zbiórek i 4 bloki to dorobek pabianiczanki w tym spotkaniu. W kolejnym meczu nasze niespodziewanie pokonały Rosjanki 49:48 (Szczygieł po 12 zbiórek i punktów, a także 6 bloków!). W ćwierćfinale Polki nie sprostały Ukrainkom, przegrywając 33:60 (Szczygieł 8 pkt., 6 zbiórek i 5 bloków).

W meczach o miejsce 5.-8. nasze zdeklasowały najpierw Kenię, wygrywając 93:22 (druga kwarta rekordowa, bo 33:0). Dominika rzuciła Kenijkom 20 punktów, miała 12 zbiórek i 3 bloki.

W pojedynku decydującym o 5. miejscu Polki przegrały z gospodyniami Turczynkami 39:59. 14 punków, 17 zbiórek i 3 bloki to znakomity wynik koszykarki PTK w tym spotkaniu.