Pabianiczanki nie mogły znaleźć sposobu na świetnie dysponowane rywalki, które tylko w pierwszej kwarcie rzuciły nam aż 32 punkty. W drugiej odsłonie nasze zawodniczki poprawiły nieco grę w defensywie, lecz atak szwankował dalej. Efekt? Wynik 22:54 po pierwszej połowie sprawił, że marzenia o wygranej i odrabianiu strat zostały kompletnie pogrzebane.

W drugiej części meczu podopieczne Sylwii Wlaźlak wygrały co prawda jedną kwartę, lecz było to pyrrusowe zwycięstwo. Jedynym pozytywem niedzielnego meczu jest sześć punktów młodziutkiej Darii Kowalczyk, celny rzut innej juniorki, Patrycji Kirsz i spora ilość minut spędzonych na parkiecie przez równie utalentowaną Justynę Rudzką.

Grot Mobilis Pabianice – AZS Uniwersytet Gdański 53:82 (11:32, 11:22, 19:13, 12:15)

Grot: Szymańska 12, Kolasa 9, Dzierbicka 8, Ratajczak 8, Kowalczyk 6, Twardowska 4, Pisera 2, Grzelak 2, Kirsz 2, Kudelska, Rudzka, Szczygieł.