Gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 6:0. Gdy ich kanonadę przerwała Beata Paranowska, niemal natychmiast Marta Pisera rzuciła „trójkę”, a kolejne punkty dorzuciła Alina Tomaszewska i było 11:2 dla Basketu. Na niecałe dwie minuty przed końcem kwarty po akcji 2+1 Katarzyny Szymańskiej aleksandrowianki prowadziły 14:9, ale w kolejnych akcjach trafiały bezlitośnie i po pierwszej odsłonie prowadziły 20:11.

Drugą kwartę pabianiczanki rozpoczęły od celnego rzutu Joanny Bogackiej. Na parkiecie trwała wyrównana walka, jednak gospodyniom udało się powiększyć przewagę do 12 punktów (36:24).

Przez siedem minut drugiej połowy podopieczne Sylwii Wlaźlak dotrzymywały kroku miejscowym. Od stanu 49:34 aleksandrowianki przeprowadziły kilka skutecznych akcji z rzędu, zyskując przewagę 25 punktów – 61:34.

W ostatniej odsłonie pabianiczanki odniosły zwycięstwo, które pozwoliło im tylko zniwelować stratę do lokalnego przeciwnika.

Basket: Bednarczyk 18, Tomaszewska 16, Canert 12, Kret 6, Buczak 5, Pisera 5, Walentowska 4, Tyczkowska 3, Ratajczak 2, Jacak 2, Zdunek.

Grot-Dekorex: Szymańska 12, Bogacka 10, Kowalska 8, Paranowska 8, Krajewska 5, Szałecka 4, Rozwandowicz 4, Krakowska, Włodarek, Szczygieł.