Nasze juniorki znakomicie rozpoczęły start w turnieju finałowym w Gorzowie Wielkopolskim, pokonując Zagłębie Sosnowiec 56:48. W pierwszej kwarcie podopieczne Sylwii Wlaźlak prowadziły już 11:3. W drugiej kwarcie pozwoliły wyjść rywalkom na trzypunktowe prowadzenie (23:20), ale szybko znów wypracowały przewagę, by w czwartej kwarcie w decydującym momencie rzucić „trójkę” (Julia Piestrzyńska) i „odjechać” rywalkom.

W drugim meczu z One Team Ostrów Wlkp. sytuacja się odwróciła i to nasze dziewczyny po niemrawym początku musiały gonić wynik. W połowie drugiej kwarty mieliśmy 4 punkty przewagi (24:20), w trzeciej kwarcie też prowadziliśmy. W ostatniej odsłonie mimo usilnych starań PTK nie przełamało rywalek i przegrało 43:45.

Ostatni mecz fazy grupowej z MPKK Sokołów Podlaski zakończył się naszą wygraną 50:44. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w drugiej musieliśmy uznać wyższość rywalek. Dopiero w połowie czwartej kwarty za sprawą punktów Patrycji Kirsz i Justyny Rudzkiej włączyliśmy piąty bieg i wygraliśmy.

W półfinale nasze dziewczyny grały z gospodyniami, Eneą AZS Gorzów. I przegrały 40:68, choć na początku drugiej kwarty prowadziły jednym punktem (17:16). Potem jednak rywalki wykorzystały atut własnego parkietu i awansowały do finału.

Naszym pozostał bój o brąz. Ponownie grały z ekipą z Ostrowa.Pabianiczanki przystąpiły do meczu niezwykle zmotywowane. W połowie pierwszej kwarty było już 9:1 dla PTK. Do przerwy prowadziliśmy 26:17, a przed ostatnią odsłoną 42:36. To, co stało się w ostatnich 10 minutach, śmiało można nazwać demolką. Jak szalona punktowała Daria Kowalczyk, która rzuciła 12 „oczek”, a w cały meczu 25 punktów. Wygrana 58:40 dała nam upragniony brąz!

W drodze po brąz grały i rzucały: Daria Kowalczyk 67, Julia Piestrzyńska 43, Justyna Rudzka 41, Patrycja Kirsz 39, Martyna Cybert 22, Ewa Kielar 16, Martyna Dolewa 7, Katarzyna Pęcina 5, Alicja Kamieniak 4, Weronika Dolewa 3, Natalia Łacwik, Wiktoria Ozimek, Aleksandra Durnaś.