Nasze od początku musiały gonić wynik. Najpierw Rudzka trafiła na 2:2, w 7. minucie Agnieszka Makowska rzuciła na 8:8. Ale to do miejscowych należało ostatnie słowo w pierwszej kwarcie i na siedem sekund przed jej końcem wygrywały 13:8. Niemal natychmiast odpowiedziała Katarzyna Szymańska i pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Chrobrego 13:10.

Drugą odsłonę zaczęliśmy fatalnie. Gospodynie uciekły nam na 20:10. W 15. minucie pierwsze punkty dla nas rzuciła Dominika Szczygieł (20:12), ale Chrobry od razu trafił na 22:12. Od 17. minuty nasze zaczęły trafiać jak natchnione. Drużynę do boju pociągnęła Rudzka, której osiem punktów wydatnie pomogło do tego, byśmy schodzili na przerwę prowadząc 24:22.

Niestety, po przerwie pabianicki zespół sprawiał wrażenie, jakby w ogóle nie wyszedł z szatni. W trzeciej kwarcie kosz rywalek był dla naszych zawodniczek celem nieosiągalnym. Gdy rywalki wygrywały już 35:24, wtedy punkty zdobyła Julia Piestrzyńska. Potem jej wyczyn powtórzyły Szymańska i Szczygieł, ale to wszystko, na co było stać nasze.

W ostatniej odsłonie miejscowe kontrolowały przebieg spotkania, nie dając sobie zrobić większej krzywdy. W 35. minucie Rudzka zmniejszyła straty do siedmiu punktów (48:41), ale w pojedynkę nie mogła wiele zdziałać i nasze wyjechały z Opolszczyzny na tarczy.

Grot TomiQ: Rudzka 18, Makowska 10, Szczygieł 8, Szymańska 4, Szałecka 2, Michalak 2, Piestrzyńska 2, Kowalczyk.