Tak jak w środę, zaczęło się od prowadzenia naszych 5:1 po rzutach wolnych Joanny Twardowskiej i „trójce” Anny Kolasy. Potem rzutem za trzy popisała się Twardowska i choć miejscowe odrobiły straty, naszym w końcówce pierwszej kwarty udało się wypracować pięć punktów przewagi. W 12. minucie po akcji Katarzyny Szymańskiej było 23:14 dla Grota. Miejscowe mozolnie goniły wynik i przed przerwą wyszły na jednopunktowe prowadzenie (29:28).

Druga połowa to klasyczna wymiana ciosów – akcje kosz za kosz. W 34. minucie nasze zawodniczki wygrywały różnicą dwóch punktów, ale rzutem za trzy popisała się niezawodna Alicja Minczewska. Na półtorej minuty przed końcem Lider prowadził 55:50 i naszym pozostało tylko niwelowanie strat. Pruszkowianki awansowały do półfinału play-off.

Lider Pruszków – Grot Pabianice 55:52 (14:19, 15:9, 13:12, 12:13)

Grot: Kolasa 13, Grzelak 12, Twardowska 11, Dzierbicka 7, Szymańska 5, Rudzka 4, Ratajczak, Kirsz.