Podopieczne Sylwii Wlaźlak wywalczyły awans w Poznaniu, gdzie zmierzyły się z gospodyniami – MUKS Poznań i KS Wichoś Jelenia Góra.

Pierwszy mecz z poznaniankami nasze przegrały dość znacznie – 59:86, stawiając opór rywalkom jedynie przez pierwszą połowę spotkania, którą przegrały ośmioma punktami (34:42). Po zmianie stron dominacja gospodyń uwidoczniła się w trzeciej kwarcie (wygrały ją 18 punktami) i wygrana przez nasze ostatnia odsłona niewiele zmieniła.

MUKS Poznań – PTK TomiQ 86:59 (16:20, 28:14, 26:8, 16:17)

PTK TomiQ: Patrycja Kirsz 12, Justyna Rudzka 8, Daria Kowalczyk 7, Weronika Dolewa 5, Julia Piestrzyńska 5, Katarzyna Pęcina 5, Ewa Kielar 5, Dominika Szczygieł 4, Michalina Michalak 3, Martyna Dolewa 3, Gaja Włodarczyk 2.

W drugim spotkaniu nasze zagrały o niebo lepiej, ale i przeciwnik był słabszy. Ekipa z Jeleniej Góry w trzeciej kwarcie… nie rzuciła nam kosza i przegrała tę odsłonę 0:21. Jedynie w pierwszych 10 minutach rywalki napsuły nam trochę krwi, doprowadzając do stanu 19:15. Od drugiej kwarty trwał popis pabianiczanek, które w ekspresowym tempie zwiększały przewagę i w czwartej kwarcie wygrywały 75:30.

- Ta wygrana oznacza, że znaleźliśmy się w półfinale, wśród 16 najlepszych drużyn w kraju do lat 22 – informuje Zbigniew Grzanka, prezes PTK. - To wielki sukces dziewczyn i naszego klubu.

PTK TomiQ – KS Wichoś Jelenia Góra 89:36 (25:19, 21:9, 21:0, 22:8)

PTK TomiQ: Szczygieł 14, Michalak 12, Martyna Boniecka 11, Rudzka 8, W. Dolewa 8, Kowalczyk 7, Pęcina 7, M. Dolewa 6, Włodarczyk 6, Piestrzyńska 4, Kielar 4, Kirsz 2.