Gospodynie rozpoczęły z wysokiego C, bo od rzutu za trzy w wykonaniu Klaudii Podkańskiej. Po chwili ta sama zawodniczka podwyższyła na 5:0. Pabianiczanki odpowiadały z linii rzutów osobistych – najpierw Agnieszka Makowska, potem Magdalena Grzelak. Na półtorej minuty przed końcem pierwszej kwarty po akcji 2+1 Grzelak wyszliśmy na prowadzenie (11:10, a potem 13:12). Jednak ostatnie słowo w tej odsłonie należało do łodzianek.

W drugiej kwarcie jako pierwsze punkty zdobyły łodzianki, ale w połowie kwarty dzięki akcjom naszej młodzieży: Julii Piestrzyńskiej, Darii Kowalczyk i „trójce” Michaliny Michalak było już 22:16 dla nas. Niestety, zaliczyliśmy serię ponad czterech minut bez kosza, co wykorzystały gospodynie – znów za trzy trafiła Podkańska, a za dwa Aleksandra Wajler, z którą nasze dziewczyny znają się jak łyse konie. Ola grała u nas jeszcze dwa sezony temu. Nasze znów wychodziły na prowadzenie, lecz ŁKS skutecznie odpowiadał i do przerwy był remis 26:26.

Po zmianie stron znów mieliśmy punktowy przestój. Za to miejscowe trafiały regularnie, wygrywając pierwsze trzy minuty 6:0. Serię trzech skutecznych akcji z rzędu zanotowała Wajler, dzięki czemu w 25. minucie było 36:28 dla ŁKS. Potem łodzianki jeszcze podwyższyły przewagę do 11 punktów (41:30). Naszym pozostała pogoń za rywalkami. Nadzieję na korzystny wynik dała Piestrzyńska, rzucając „trójkę” na koniec trzeciej kwarty. Przegrywaliśmy jednak 36:45.

Ostatnią odsłonę to nasze rozpoczęły od rzutu za trzy (Katarzyna Szymańska), a kolejne dwa punkty dołożyła Joanna Szałecka. Doszliśmy łodzianki na cztery punkty (45:41). W 34. minucie po rzucie Piestrzyńskiej było 47:45 dla ŁKS, zaś na 3,5 minuty przed końcem po koszu Joanny Twardowskiej przegrywaliśmy 51:52. Wtedy „trójkę” rzuciła nasza dobra znajoma - Wajler, dając łodziankom cztery punkty przewagi. Ale i tę stratę, dzięki akcji 2+1 Grzelak zniwelowaliśmy. Było 54:55 i 70 sekund do końca. Do kosza nie trafiły jednak Twardowska oraz Piestrzyńska i dwa punkty zostały w Łodzi.

ŁKS SMS Łódź – Grot TomiQ Pabianice 55:54 (14:13, 12:13, 19:10, 10:18)

Grot TomiQ: Grzelak 15, Szałecka 7, Piestrzyńska 7, Twardowska 6, Makowska 6, Szymańska 6, Michalak 5, Kowalczyk 2, Rudzka.